DUYURULAR
Yanbaz: Büro Memur-Sen Kardeşliğin Adı, Mücadelenin Sancağıdır

Yanbaz: Büro Memur-Sen Kardeşliğin Adı, Mücadelenin Sancağıdır


Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitimi programında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen kardeşliğin adı, mücadelenin sancağı, sevda ikliminin bereketli tohumudur. Büro Memur-Sen, kamu görevlilerimiz, ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlumlar için her türlü bedeli göze alarak gecesini gündüzüne katan fedakar insanların kalesidir” dedi.

Büro Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitimi, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapıldı. Eğitim programına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Figen Karadağlı, Büro Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Fatih Uğurlu ve ülkenin dört bir yanından gelen Kadınlar Komisyonu üyelerinin temsilcileri katıldı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, programda mücadele yöntemleri ve toplu sözleşme kazanımları hakkında açıklamalarda bulundu. Büro Memur-Sen’in mücadeleci bir ruha sahip olduğunu belirten Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bu ruhun altında üyelerinden ve kamu görevlilerinden aldıkları güç yattığını söyledi.

BÜRO MEMUR-SEN FEDEKAR İNSANLARIN KALESİDİR

Büro Memur-Sen’in kurulduğu ilk günden itibaren kamu görevlileri, ülke ve millet için çalıştığını vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Sendika olarak kuruluşumuzdan bu yana daima ileriye baktık. Geçmişimizden aldığımız güçle emin adımlarla geleceğe yürüdük. Dava erleri olarak hak ve adalet için mücadele ederek Hakkı haykırdık. Kimseyi ötekileştirmeden, ben değil biz diyerek hareket ettik. Bilinmelidir ki, Büro Memur-Sen kardeşliğin adı, mücadelenin sancağı, sevda ikliminin bereketli tohumudur. Büro Memur-Sen, kamu görevlilerimiz, ülkemiz, milletimiz ve tüm mazlumlar için her türlü bedeli göze alarak gecesini gündüzüne katan fedakar insanların kalesidir. Bunun için Büro Memur-Sen zirvededir. Bunun için Büro Memur-Sen lider sendikadır” dedi.

TOPLU SÖZLEŞMEDE GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK

Kamu görevlilerinin haklarını en yüksek perdeden haykırdığını kaydeden Vecdi Yanbaz, bu güne kadar çok sayıda kazanıma imza attıklarını belirtti. Geçtiğimiz yıl yapılan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin 258 kazanımın elde edildiği en kapsamlı sözleşme olduğunu vurgulayan Yanbaz, “Toplu sözleşme sürecinde sahanın nabzını en iyi şekilde tuttuk.  Teşkilatımızla birlikte kurumlarımızı ziyaret ederek alandaki sorunları yerinde tespit ettik. Kamu görevlilerimizin tüm taleplerini toplu sözleşmeye taşıdık. Toplu sözleşmenin başlangıcından imzalandığı gün olan 21 Ağustosa kadar, gecemizi gündüze katarak, süreci yakından takip ettik ve büyük bir gayret örneği sergiledik. Tekliflerimizin kazanıma dönüşmesi her türlü argümanı etkin bir şekilde kullandık. Verdiğimiz mücadele ile 2018 yılı için 4+3.5, 2019 için 4+5 zam oranına ve 53’ü hizmet kolumuzla olmak üzere toplam 258 kazanıma imza attık. Hizmet kolumuzda bu güne kadar 53 kazanımın olduğu hiçbir toplu sözleşme yoktur. Teşkilatımızla bir ve beraber olarak ortaya koyduğumuz azimli mücadele ile bunu gerçekleştirdik” diye konuştu.

HAİNLERE FIRSAT VERMEDİK

Ülkeyi zora sokmak isteyen hainlerin toplu sözleşmede pusuda beklediğine dikkat çeken Yanbaz, “Toplu sözleşmenin ilk günlerinde hükümetin teklifini düşük olduğu için kabul etmedik. Teklifin yükseltilmesini istedik. Yaşanan bu ortam, pusuda bekleyen hainlerin ortaya çıkmasına vesile oldu. Hemen karalama kampanyaları başladı. Ülkemiz üzerine bugüne kadar kurulan bütün tuzakları önceden görmüş, tepki göstermiş ve bertaraf etmiş bir teşkilat olarak, hiçbir gerilime fırsat vermedik. Toplu sözleşmede de pusuda bekleyen hainlere fırsat vermeyerek ülkemize, milletimize ve kamu görevlilerimize sahip çıktık. Toplu sözleşmeyi kazanımlarla imzalayarak kaos çıkarmak isteyenlerin oyunlarını bozduk” şeklinde konuştu.

Hak mücadelesinin hiçbir zaman toplu sözleşmeden ibaret olmadığının altını çizen Yanbaz, bundan sonra da yeni kazanımlara imza atamak için mücadeleye devam edeceklerini söylerine ekledi.

ANKARA İLE TÜM İLLER ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ

Büro Memur-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Figen Karadağlı ise yaptığı konuşmada komisyon olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan bahsetti. Sendika olarak kadın haklarının her zaman savunucusu olduklarını belirten Figen Karadağlı, kadın kamu görevlilerinin haklarını her platformda takipçisi olacaklarını kaydetti. Karadağlı, “Kadın kamu görevlilerimizin hakları üzerinde çalışmalarımız kesintisiz sürecek. Kadınlar Komisyonu olarak Başkent Ankara ile ülkemizin dört bir yanındaki illerimizle köprü kuracağız. İllerdeki kadınlarımızın sesi ve sözcüsü olacağız” dedi.

Eğitim programı kapsamında Doçent Doktor Mehmet Merve Özaydın dünyada ve Türkiye’de sendikacılık; Büro Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Fatih Uğurlu, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen tarihi; Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Baki Öztürk, teşkilat kültürü; Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin, kamuda etkili sendikacılık, sendikalarda temsil ve iletişim becerileri; Büro Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Önder Karakartal, Sosyal medya ve algı yönetimi konularında katılımcılara bilgi verdi.

Eğitim programı, eğitimcilere plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans