DUYURULAR
Yanbaz: Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Hakkını Haykıran Sendikadır

Yanbaz: Büro Memur-Sen, Kamu Görevlilerinin Hakkını Haykıran Sendikadır


İstanbul’da kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kurum İçi Defterdarlık ve Gelir Uzmanlığı Sınavlarının açılacak olması sendikamızın başarısıdır. Bu yıl oturacağımız toplu sözleşme masasında daha fazla kazanıma imza atacağız. Çünkü Büro Memur-Sen, diklenmeden dik duran, her zaman kamu görevlilerinin hakkını haykıran sendikadır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı Büro Memur-Sen İstanbul 2 Nolu Şube’nin Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıya İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı, şube yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve üyelerde iştirak etti. Toplantıda kamu görevlilerinin sorun ve talepleri üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sendika olarak her zaman kamu görevlilerinin penceresinden baktıklarını, onların hakları için mücadele ettiklerini söyledi. Bu yılda üye sayılarını arttırarak genel yetkili sendika olacaklarını belirten Genel Başkan Yanbaz, kamu görevlilerinin temsilcisi ve sözcüsü olmaya devam edeceklerini kaydetti.  

KAMU GÖREVLİLERİNİN HAKLARINI HAYKIRAN SENDİKAYIZ

Amaçlarının kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olarak çalışması olduğunu vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Ülkemiz ve milletimiz için ter döken kamu görevlilerimiz en iyi haklara sahip olmayı hak ediyor. Bunun için mücadele ediyor, kamu görevlilerimiz için kazanımlar üretiyoruz. Kurum İçi Defterdarlık ve Gelir Uzmanlığı Sınavlarının açılacak olması sendikamızın başarısıdır. Çünkü sınavların açılması için başta Maliye Bakanı Naci Ağbal olmak üzere çok sayıda görüşme yaptık, imza kampanyası düzenledik, twitter eylemi yaptık. Durmayacağız. Kamu görevlilerimizin tüm sorunları çözüme kavuşturuluncaya, tüm talepleri karşılanıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz. Üye sayımızı arttırarak bu yıl da yetkili sendika unvanımızı devam ettirecek, 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye genel yetkili sendika olarak katılacağız. Kamu görevlilerimizin tüm sorunlarını toplu sözleşmeye taşıyacağız. Önceki yıl 213 kazanıma imza attığımız gibi, bu yıl daha fazla kazanıma imza atacağız. Çünkü Büro Memur-Sen, diklenmeden dik duran, her zaman kamu görevlilerinin hakkını haykıran sendikadır” dedi.

ON BİNLERCE KİŞİ TEK YUMRUK OLDUK

Kütahya’da kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hakkında değerlendirmelerde bulunan Yanbaz, “1 Mayıs’ı emeğin hakkını haykırmak yerine maalesef kışkırtma ve provokasyon fırsatı olarak görenler var. Bizler Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak paylaşmanın, hakça bölüşmenin erdemini anlatma derdindeyiz. Bunun için ülkemizdeki her şehri, her meydanı 1 Mayıs Meydanı bildik. Daha önce Ankara’da, Çanakkale’de, Diyarbakır’da, Konya’da ve Kahramanmaraş’ta 1 Mayıs’ı kutladık. Bu yıl ise emeğimiz, haklarımız, kazanımlarımız için tarihte ilk toplu sözleşmenin yapıldığı yer olan Kütahya’da 1 Mayıs’ı kutladık. On binlerce kişi tek yumruk, bir ve beraber olduk. Omuz omuza girerek kamu görevlilerimizin sorunlarını ve taleplerini hep bir ağızdan haykırdık” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans