DUYURULAR
 Yanbaz: Bundan Sonra Sendikacılıktan Darbe Çıkmaz

Yanbaz: Bundan Sonra Sendikacılıktan Darbe Çıkmaz


Bursa İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Türkiye'de sendikacılığın başka bir ivme kazandığına dikkat çekerek, “Artık sendikacılıktan kimse darbe çıkaramaz. Bundan sonra sendikacılıktan millete ve ülkesine hizmet, kamu görevlilerine kazanç ve ümmete umut çıkar. Çünkü Büro Memur-Sen ve Memur-Sen var” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Bursa’da değişik temaslarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Bursa Şube Başkanı Fatih Hafızoğlu ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte TÜİK Bursa Bölge Müdürü Ünal Can'ı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz, görüşmede kurum çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılarının aşılması noktasında çözüm önerilerini Bölge Müdürü Can’a iletti.

Vecdi Yanbaz, TÜİK Bölge Müdürü Can’ın ardından beraberindeki heyetle birlikte Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak’la görüştü. Yanbaz, sivil memurların sorun ve talepleri hakkında Emniyet Müdürü Ak’la bilgi alışverişinde bulundu.

Yanbaz, ziyaretlerin ardından Bursa İl Divan Toplantısına katıldı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yanbaz, sendikal hareketin gönüllü erleri olarak özelde kamu görevlilerinin hakları genelde ise ülke, millet, bayrak, istikrar için mücadele ettiklerini söyledi. Yanbaz, bundan sonrada kamu görevlilerinin ve ülkenin geleceği için her türlü çalışmayı yapmaya ve mücadele etmeye hazır olduklarını kaydetti.

Sendikacılığın önemine değinen Yanbaz, “Dünyanın en pahalı ve en güzel coğrafyalarından birinde ikamet ediyoruz. Geçmişten aldığımız ağır bir yükümüz var. Bu toplum, bu dünya bize ağır bir yük, ağır bir işlev yüklüyor. Biz bunun farkındayız. Özellikle Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ailesi olarak bu farkındalıkla sendikacılığımızı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Toplu sözleşmemizi bu farkındalıkla imzaladık. Bu milleti, bu devleti, bu ülkeyi ve kamu görevlilerini asla ve asla bazı hainlerin hayallerine, bazılarının heveslerine bırakmadık. Bizden önce darbelerde, 28 Şubat'lar da sendikaların nasıl işlevde olduğunu hepimiz biliriz. Ancak artık Türkiye'de sendikacılık başka bir ivmededir. Artık sendikacılıktan kimse darbe çıkaramaz. Sendikacılıktan gezi çıkamaz. Bundan sonra sendikacılıktan millete hizmet, ülkesine hizmet, kamu çalışanlarına kazanç ve ümmete umut çıkar. Çünkü Büro Memur-Sen ve Memur-Sen var” dedi.

Genel Başkan Yanbaz’ın ardından Bursa Şube Başkanı Hafızoğlu da bir konuşma yaparak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı, soru cevap bölümüyle sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans