DUYURULAR
Yanbaz: Birleştirici ve Bütünleştirici Sendikacılık Yapıyoruz

Yanbaz: Birleştirici ve Bütünleştirici Sendikacılık Yapıyoruz


Trabzon’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak bizler etnik kimlik üzerinden sendikacılık yapmıyoruz. Birleştirici ve bütünleştirici sendikacılık yapıyoruz. Bunun için ülkemizin dört bir yanında varız. Etnik kimlik üzerinden sendikacılık yapanların durumu ortadadır. Bunlar kaybolmaya mahkumdur” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Trabzon’da temaslarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ilk olarak Trabzon Valisi Yücel Yavuz’u makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz’a ziyaret sırasında Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Trabzon Şube Başkanı Mustafa Kahraman ve şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

HAKLININ YANINDA, ZALİMİN KARŞISINDAYIZ

Vecdi Yanbaz ziyarette, ‘Güçlü Büro Memur-Sen, Güçlü Memur-Sen, Güçlü Türkiye’ hedefiyle yaptığımız çalışmalardan bahsetti. Hak ve adaletten ayrılmadan kamu görevlileri, ülke ve millet için çalıştıklarını belirten Yanbaz, haklının yanında, zalimin karşısında durduklarını söyledi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yücel Yavuz, Büro Memur-Sen heyetine teşekkür etti. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydeden Yavuz, Yanbaz ve ekibine bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

KURUM YÖNETİCİLERİNE ZİYARET

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz ve beraberindeki heyet, Tarabzon Valisi Yavuz’un ardından Trabzon İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, SGK Trabzon İl Müdürü Aydın Gedikli, Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, Karadeniz Vergi Dairesi Müdürü Osman Demir ve Hızırbey Vergi Dairesi Müdürü Bilal Dizdaroğlu’nu ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ziyaretlerde ildeki kamu görevlilerinin sorunları ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ

Genel Başkan Yanbaz, kurum ziyaretlerinin ardından Trabzon İl Divan Toplantısı’na katıldı. Trabzon teşkilatıyla il divan toplantısında bir araya gelen Vecdi Yanbaz, teşkilat mensuplarıyla fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda konuşan Yanbaz, Büro Memur-Sen olarak merkezlerine hak ve adaleti koyarak sendikacılık yaptıklarını söyledi. Kimseyi ötekileştirmeden birleştirici ve bütünleştirici rol üstlendiklerini vurgulayan Yanbaz, “Bizim amacımız kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması, ülkemizin ve milletimizin refah seviyesinin artmasıdır. Biz kimseyi dininden, mezhebinden, etnik kökeninden dolayı ötekileştirmiyoruz. Birleştirici ve bütünleştirici sendikacılık yapıyoruz. Bunun için ülkemizin dört biryanında varız ve sendikamızın bayrağı zirvede dalgalanıyor. Kamu görevlilerini ayrıştıran, etnik kimlik üzerinden sendikacılık yapanların durumu ortada. Bunlar kaybolmaya mahkumdur. Asıl olan birlik, beraberlik, kardeşliktir. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için omuz omuza mücadele etmektir” dedi.

Trabzon Şube Başkanı Kahraman’da ilde yaptıkları çalışmalar ve hedefler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans