DUYURULAR
Yanbaz: Bir ve Beraber Olarak Tüm Sorunların Üstesinden Geleceğiz

Yanbaz: Bir ve Beraber Olarak Tüm Sorunların Üstesinden Geleceğiz


Konya İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “4/C’lilerin nasıl 4/B kadrosuna alınmasını sağladıysak, bir ve beraber olarak tüm sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Konya İl Divan Toplantısı yapıldı. Ankara Kızılcahamam’da yapılan il divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya, Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, şube yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı. Toplantıda ilde yapılan çalışmalar ve hedefler ele alındı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplantıya katılanları selamladı. Genel Başkan Yanbaz, Büro Memur-Sen çatısı altında sendikacılık yapmanın, hak aramanın bir onur olduğunu belirtti. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm illerde Büro Memur-Sen’in birinci sendika olduğunu kaydeden Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen bayrağını zirveye diken tüm teşkilat mensuplarına ve kamu görevlilerine teşekkür etti.

4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak 53’ü hizmet kolu olmak üzere toplam 258 kazanıma imza attıklarını hatırlatan Yanbaz, kazanımların toplu sözleşme ile sınırlı kalmadığını vurguladı. Bir ve beraber olarak yeni kazanımlar elde etmeye devam ettiklerini kaydeden Yanbaz, “Biz hiçbir zaman toplu sözleşmede elde ettiğimiz kazanımlarla yetinmedik, yetinmeyeceğiz. Yeni kazanımlara imza atmak için mücadele etmeye devam ediyoruz. Çok şükür verdiğimiz mücadeleyle, girişimlerimizle 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmasını sağladık. 4/C’lilerin sendikalara üye olabilmelerini de sendika olarak biz sağlamıştık. 4/C’lilerin nasıl 4/B kadrosuna alınmasını sağladıysak, bir ve beraber olarak tüm sorunların üstesinden geleceğiz, yeni kazanımlar elde edeceğiz. 4/B’lilerin kadroya alınması, kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, sosyal güvenlik uzmanlığının oluşturulması, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi gibi tüm sorunların üstesinden gelecek, taleplerin karşılanmasını sağlayacağız. Bize inanan, güvenen ve bizimle birlikte yol yürüyen tüm dava arkadaşlarıma, kamu görevlilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen de yaptığı konuşmada ilde yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Büro Memur-Sen’in ilde lider sendika olduğunu aktaran Mahmut Çimen, yeni üyelerle güçlerine güç katmaya devam ettiklerini söyledi.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi. Toplantının ardından Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a tablo takdim edildi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans