DUYURULAR
Yanbaz: Bakanın Sözü Yerde Kalmamalı, Sınavlar En Kısa Sürede Açılmalı

Yanbaz: Bakanın Sözü Yerde Kalmamalı, Sınavlar En Kısa Sürede Açılmalı


İstanbul’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Mücadelemiz sonrasında Maliye Bakanı kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılacağını söyledi. Bakanın sözü yerde kalmamalı, sınavlar en kısa sürede açılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen İstanbul 6 Nolu Şube’nin divan toplantısı yapıldı. Divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Aysun Yılmaz, İstanbul şube başkanları, 6 Nolu Şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, dünyanın başkenti İstanbul’da kamu görevlisi olarak çalışmanın zor olduğunu belirtti. Büyükşehirlerdeki kamu görevlilerinin yoğunluğa bağlı olarak sorun ve taleplerinin fazla olduğunu ifade eden Genel Başkan Yanbaz, tüm kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için gece gündüz demeden mücadele ettiklerini söyledi.

Ağustos ayında yapılan 4’üncü dönem toplu sözleşmede Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak 258 kazanım elde ettiklerini hatırlatan Vecdi Yanbaz, toplu sözleşmenin bittiğini ancak hak mücadelesinin devam ettiğini vurguladı.

Mücadelesini verdikleri en önemli konulardan birisinin kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması olduğunun altını çizen Yanbaz, “Sınavların açılması için imza kampanyası başlattık ve toplanan imzaları Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ilettik. Yaptığımız tüm görüşmelerde sınavların açılması gerektiğini vurguladık. Twitter eylemi yaparak sınavların açılması gerekliliğini ülke gündemine taşıdık. Sınav açılmaz diyenlere inat, verdiğimiz mücadele sonucunda Maliye Bakanı Naci Ağbal kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılacağını söyledi. Çalışmalarımıza devam ettik ve Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne resmi yazı göndererek sınavların torba yasada yer almasını istedik. Genel yetkili sendika olarak bizim istediğimiz aynı birimde farklı ücretlerde çalışan kamu görevlilerimiz arasındaki ayrımcılığa son verilmesidir. Kamu görevlilerimizin sesine kulak verilmelidir. Maliye Bakanımızın ‘Sınavlar açılacak’ sözü yerde kalmamalı, sınavlar en kısa sürede açılmalıdır. Sınavlar açılıncaya kadar mücadele etmeye, kamu görevlilerimizin haklarını haykırmaya devam edeceğiz. İnşallah bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız” dedi.

İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Aysun Yılmaz ise şube olarak yaptıkları çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Aysun Yılmaz, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans