DUYURULAR
Yanbaz: Anayasa Değişikliği Birliğimizin Çimentosu Olacak

Yanbaz: Anayasa Değişikliği Birliğimizin Çimentosu Olacak


Çorum İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Anayasa değişikliği ile millet iradesinin kalıcı olması sağlanacak. Siyasi istikrar ülke yönetimine yansıyacak, birlik ve beraberliğimizi sağlayacak. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacak, birlik ve beraberliğimizin çimentosu olacaktır” dedi.

Büro Memur-Sen Çorum Şubesi’nin il divan toplantısı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Çorum Şube Başkanı Erdoğan Cengiz, Yozgat Şube Başkanı Mehmet Pınarcı, Çorum Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerin katılımlarıyla Yozgat'ta yapıldı.

EVET DİYECEĞİZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Nisan ayında yapılacak olan halk oylamasında Büro Memur-Sen üyelerinin güçlü bir şekilde ‘Evet’ diyeceklerini vurguladı. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Bir daha siyaseti kirleten koalisyon pazarlıklarının olmaması için, ülkemizin kalkınması için, istikrar ve aydınlık geleceğimiz için ‘Evet’ diyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, “Tek millet için, tek bayrak için, tek vatan ve tek devlet için 'Evet' diyeceğiz” dedi.

OYNANAN OYUNLAR BOZULACAK

Anayasa değişikliği ile millet iradesinin kalıcı olmasının sağlanacağının altını çizen Vecdi Yanbaz, “Siyasi istikrar ülke yönetimine yansıyacak, birlik ve beraberliğimizi sağlayacak. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacak, birlik ve beraberliğimizin çimentosu olacaktır. Güçler ayrılığının yol açtığı belirsizlik ortamı giderilecek ve bürokrasinin egemenliği sona erecek, halk doğrudan seçtikleri eliyle yönetilecektir” diye konuştu.

MİLLETİMİZLE AYNI YERDEN BAKIYORUZ

Büro Memur-Sen’in Türkiye’nin her kritik döneminde milletle ortak değerlerde buluştuğunu söyleyen Yanbaz, “Bunun arkasında Büro Memur-Sen’in, milletle aynı pencereden bakması, milletle aynı yerden bakması ve aynı şeyi görmesi var. Biz, milletin gördüğünden başka bir şeyi görmeyiz, milletin görmediği, dikkate almadığı hiçbir şeyi de görmeyiz, dikkate almayız. Bütün bu söylediklerimiz, bugünkü tartışmalar için de geçerlidir” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ise, Büro Memur-Sen’in ülke genelinde teşkilatlanmış güçlü bir sendika olduğunu kaydetti. Daha da güçlenmek için 100 bin üyeye ulaşacaklarını vurgulayan Özşahin, “Teşkilatımızın özverili çalışmaları ve kamu görevlilerimizin tercihi ile büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. Kamu görevlilerimizin hakları, milletimiz ve ülkemiz için daha da güçlenmeliyiz. Bunun için sendika olarak ilk hedefimiz 100 bin üyeye ulaşmaktır. Hedefimize teşkilatımızla omuz omuza çalışarak ulaşacağız. Hedefimize ulaşmalıyız ki kamu görevlilerimizin haklarını daha etkin savunalım, milletimiz ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunları anında bozalım. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadık. Eğer Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak güçlü olmasaydık, darbe girişiminin ilk anından itibaren alanlarda olmasaydık hainler amacına ulaşabilirdi” dedi.

DAHA İYİ NOKTALARA ÇIKACAĞIZ

Çorum Şube Başkanı Cengiz ise, ildeki kamu görevlilerinin sorunlarını çözmek ve taleplerini karşılamak için çalıştıklarını söyledi. Erdoğan Cengiz, “Şube olarak bizim çalışmalarımızı gören kamu görevlilerimiz sendikamızı tercih ediyor. Çünkü biz hak ve adalet için mücadele ediyoruz. Kamu görevlilerimizin bazı sorunlarını ildeki yöneticilerle görüşerek, bazılarını ise genel merkezimizin aracılığı ile çözüme kavuşturuyoruz. Şu anda ilimizde en fazla üyeye sahip sendikayız. İnşallah daha iyi noktalara çıkacağız” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans