DUYURULAR
Yanbaz: Ağustosa Kadar Toplu Sözleşme Hükümleri Yerine Getirilmelidir

Yanbaz: Ağustosa Kadar Toplu Sözleşme Hükümleri Yerine Getirilmelidir


Gaziantep İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu İşveren Heyeti, bu yıl ki toplu sözleşme masasına gelmeden önce 3. Dönem Toplu Sözleşmede imza altına alınan konuları çözmüş olmalıdır. İşveren, toplu sözleşme masasına getireceği tekliflerle, oranlarla, daha fazla mali ve sosyal haklar, çalışma şartlarına ve özlük haklarına ilişkin beklentileri de karşılamalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Gaziantep Şubesinin organize ettiği İl Divan Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci değerlendirildi. Toplantıya Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Gaziantep şube yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve teşkilat mensupları katıldı.

TOPLU SÖZLEŞMEYE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ

1 Ağustos’ta başlayacak 4. Dönem Toplu Sözleşme için sahadan-masaya, üyeden-genel merkeze anlayışıyla tekliflerin alt yapısını oluşturacak talepleri, beklentileri, şikâyet ve sitemleri toplamaya başladıklarını belirten Yanbaz, “Beklentilerin ve taleplerin farkındayız. Sorunlu alanlara, mağduriyet oluşturan konulara dair hazırlıklarımızı bir önceki toplu sözleşmeden bugüne devam ettiriyoruz. Bu yıl ki toplu sözleşmede Kamu İşveren Heyeti; masaya getireceği tekliflerle, oranlarla, daha fazla mali ve sosyal haklar, çalışma şartlarına ve özlük haklarına ilişkin beklentileri karşılamalıdır” diye konuştu.

TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA HAKKIMIZ OLANI ALACAĞIZ

Kamu İşveren Heyeti’nin 4. Dönem Toplu Sözleşmeye, 3. Dönem Toplu Sözleşmesinin hükümlerini bütünüyle yerine getirmiş olarak gelmesi gerektiğini ifade eden Yanbaz, “4. Dönem Toplu Sözleşme masasına Büro Memur-Sen olarak taşıyacağımız teklifler, tartışıp pazarlık yapacağımız hususlar, pastadan pay kapma değil emeğin ürettiğinden, Türkiye’nin büyümesinden hakkımızı alma odaklı olacak. 1 Ağustos’ta Kamu İşveren Heyeti ile masaya oturduğumuzda, 3. Dönem Toplu Sözleşmesinin çalışma konularının tamamının çözüme kavuşturulmuş, kesin hüküm içerenlerinin ise kazanıma dönüşmüş olması gerekiyor. Kamu İşveren Heyeti de 4. Dönem Toplu Sözleşmesi öncesinde, 3. Dönem Toplu Sözleşmesinin hükümlerini bütünüyle yerine getirmiş olarak masaya gelmelidir” şeklinde konuştu.

Toplantı yapılan plaket takdimin ardından son buldu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans