DUYURULAR
Yanbaz: Adaletin Merkezindeki Kamu Görevlilerimize Adil Davranılmalı

Yanbaz: Adaletin Merkezindeki Kamu Görevlilerimize Adil Davranılmalı


Adalet Bakanlığı çalıştayında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Ülkemizdeki adaletin düzgün işlemesini istiyorsak önce adaletin merkezindeki kamu görevlilerimize adil davranılmalıdır. Adalet terazisinin ibresi kamu görevlilerinden yana dönmelidir. Ülkemiz için alın teri döken kamu görevlilerimizin hakları verilmelidir” dedi.

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde Adalet Bakanlığı çalıştayı düzenledi. Bakanlıktaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri masaya yatırılarak toplu sözleşmeye taşınmak üzere rapor haline getirildi.

TOPLU SÖZLEŞMEYE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ

Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak, taleplerini karşılamak için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Düzenledikleri çalıştayların bu çalışmaların bir parçası olduğunu kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak masa başı sendikacılığı yapmıyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki kamu görevlilerimizle bir araya gelerek sorun ve taleplerini yerinde dinledik. Şimdi de çalıştaylar düzenleyerek kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini rapor haline getiriyoruz. Toplu sözleşmeye en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Tüm kurumlardaki kamu görevlilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak, taleplerini karşılamak için toplu sözleşmede mücadele edecek, ter akıtacağız. Önceki yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda kazanıma imza atacağız. Kamu görevlilerimizin bizlere verdiği genel yetkili sendika unvanının hakkını sonuna kadar vereceğiz. Kamu görevlilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız inşallah” dedi.

 

ADALET İÇİN HAKLAR VERİLMELİ

Adalet Bakanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorunlarına değinen Genel Başkan Yanbaz, ülkenin dört bir yanında adliyelerdeki kamu görevlilerinin çok yoğun çalıştığını belirtti. Adalet çalışanlarının emeklerinin karşılığını alamadığını vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Ülkemizdeki adaletin düzgün işlemesini istiyorsak önce adaletin merkezindeki kamu görevlilerimize adil davranılmalıdır. Adalet terazisinin ibresi kamu görevlilerimizden yana dönmelidir. Bunun için ülkemizin dört bir yanındaki adliyelerde gecesini gündüzüne katarak, ailesinden fedakarlık göstererek çalışan tüm kamu görevlilerimizin hakları verilmelidir. Kamu görevlilerimizin sorunları çözülmeli, talepleri karşılanmalıdır. Adalet için, ülkemiz için alın teri döken kamu görevlilerimizin alın terinin her damlasının karşılığını alıncaya kadar durmadan çalışacağız” diye konuştu.

Çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Turan Çetinkaya, Ankara 6 Nolu Şube Başkanı İsmet Duran, Ankara 12 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Köftercioğlu, Bayburt Şube Başkanı Hamdi Okur, Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Göçmen, İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Abdullah Koyuncu, İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Yahya Gökçür, İstanbul 7 Nolu Şube Başkanı Murat Cantürk, Malatya Şube Başkanı Mustafa Şimşek, Sakarya Şube Başkanı Yunus Emre Yüzçeler, Tekirdağ Şube Başkanı Fatih Şeker ve Trabzon Şube Başkanı Mustafa Kahraman katıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans