DUYURULAR
Yanbaz: 4/B ve 4/C’lilere Kadro Kırmızıçizgimizdir

Yanbaz: 4/B ve 4/C’lilere Kadro Kırmızıçizgimizdir


Toplu Sözleşme hazırlıkları kapsamında Kocaeli’de temaslarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamuda kadrolu istihdam dışındaki bütün istihdam türlerinden vazgeçilmeli. 4/B ve 4/C kapsamındaki personel acilen kadroya geçirilmelidir. 4/B ve 4/C’lilere kadro kırmızıçizgimizdir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Türk, 3 Nolu Şube Başkanı Fırat Güler, 4 Nolu Şube Başkanı Carullah Recai Er ve şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kocaeli’deki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, kamu görevlilerin sorun ve taleplerini dinledi. Büro Memur-Sen heyeti, kurum yetkilileriyle de görüşerek, istişarelerde bulundu. Daha sonra Genel Başkan Vecdi Yanbaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli 3 nolu şubenin divan toplantısına katıldı.

KADRO MÜJDESİNİ VERMEK İSTİYORUZ

Divan toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, 4/B ve 4/C’lilere kadro müjdesini vermek için gece gündüz demeden çalıştıklarının altını çizerek, “Kamuda kadrolu istihdam dışındaki bütün istihdam türlerinden vazgeçilmeli. 4/B ve 4/C kapsamındaki mevcut personel acilen kadroya geçirilmelidir. Sözleşmeli personel istihdamına son verilmeli, adaletsizlik giderilmelidir” diye konuştu.

4/A, 4/B, 4/C AYRIMI KALDIRILMALI

4/A, 4/B, 4/C ayrımının kaldırılması gerektiğini belirten Yanbaz, “Tayin hakkı olmayan, görevde yükselme şansı bulunmayan, ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalan, doğum, ölüm ve ücretsiz izin hakları kadrolu memurdan farklı olan 4/B ve 4/C’liler kadro müjdesi verilmesini için çaba sarf ediyoruz. 4/B ve 4/C’lilerin mali ve sosyal hakları düzeltilmelidir. Herkes bilmelidir ki, sendika olarak bu kardeşlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. 4/B ve 4/C’lilere kadro bizim kırmızıçizgimizdir. Kadro mücadelesinden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

SINAVLAR AÇILMALI, ÇALIŞMA BARIŞI SAĞLANMALIDIR

Yanbaz, Kurumiçi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının acilen açılması gerektiğini vurgulayarak, “Sınavlar açılarak kamu görevlileri arasında çalışma barışı sağlanmalıdır. Sınavlar, bir defaya mahsus değil, ihtiyaca göre belirli periyotlarla tekrarlanmalıdır. Bu konu hakkında gerekli temasları gerçekleştiriyoruz. Maliye Bakanımız Naci Ağbal konuyla yakından ilgilendiğini bize bildirdi. Gerekli düzenlemelerin en kısa sürede yapılacağı inancındayız” diye konuştu.

Büro Memur-Sen heyeti, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ederek, istişarelerde bulundu. Heyet TÜİK Kocaeli Müdürü Zeki Bostancı, Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bölge Müdürü Musa Aydemir, Personel Müdürü Temel Akkuş, Kocaeli Defterdarı Dursun Ali Özel ile yaptığı görüşmelerde kamu görevlilerinin taleplerini iletti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans