DUYURULAR
Yanbaz: 4/B ve 4/C'li Kamu Görevlilerimiz Kadroya Alınmalı

Yanbaz: 4/B ve 4/C'li Kamu Görevlilerimiz Kadroya Alınmalı


Tokat İl Divan Toplantısı'nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, "Toplu sözleşmede 258 kazanıma imza attık. Tabi ki bizim hak mücadelemiz devam ediyor ve edecek. Başbakan taşeron işçilerle ilgili düzenlemede sona gelindiğini söyledi. Taşerona kadro verilirken yıllardır ülkemize ve milletimize hizmet eden 4/B ve 4/C'liler de unutulmamalıdır. 4/B ve 4/C'liler mutlaka 4/A statüsüne geçirilmelidir" dedi.

Büro Memur-Sen Tokat İl Divan Toplantısı yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Tokat Şube Başkanı İrfan Kucur, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı. Büro Memur-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Muzaffer Göksu, Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Talip Şahin ve Yozgat Şube Başkanı Mehmet Pınarcı da toplantıda hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ülke, millet ve kamu görevlileri için sendikacılık yaptıklarını söyledi. Hak ve adaletten asla vazgeçmediklerini vurgulayan Vecdi Yanbaz, mazlumun ve mağdurun sesi ve sözcüsü olduklarının altını çizdi.

258 KAZANIMA İMZA ATTIK

4'üncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine değinen Yanbaz, "Toplu sözleşmenin başından sonuna kadar mücadele ettik ve dik durduk. Ülkemiz, milletimiz ve kamu görevlerimizi düşünerek hareket ettik. Ülkemizi karıştırmak isteyen, kamu görevlilerimizi zor durumda bırakmayan isteyenleri, pusuda bekleyen hainlere fırsat vermedik ve toplu sözleşmeyi uzlaşı ile sonuçlandırdık. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak 258 kazanıma imza attık. Bunların 53'ü hizmet kolumuzdaki kamu görevlilerimizle ilgilidir" dedi.

4/B VE 4/C’LİLERE KADRO VERİLMELİ

4'üncü dönem toplu sözleşmenin bittiğini ancak emek ve ekmek mücadelesine durmadan devam edeceklerine dikkat çeken Yanbaz, "Tabi ki toplu sözleşmede kamu görevlilerimizin tüm sorunlarını çözüme kavuşturmadık. Çünkü bazı konularda yasal düzenlemeler gerekiyor. Bizim hak ve emek mücadelemiz toplu sözleşme ile sınırlı değildir. Mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. 4/B ve 4/C'li kamu görevlilerimizin kadro mücadelesinden de asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Başbakan Binali Yıldırım taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Taşeron işçilere tabi ki kadro verilmelidir ama yıllardır ülkemiz ve milletimiz için çalışan ve hizmet üreten 4/B ve 4/C'liler unutulmamalıdır. Mutlaka 4/B ve 4/C'li kardeşlerimize de kadro verilmeli, 4/A statüsüne geçirilmelidir. Genel yetkili sendika olarak bu konuyu her zaman ve her yerde gündeme getiriyoruz. İnşallah verdiğimiz emeklerin karşılığını alacağız" diye konuştu.

Tokat Şube Başkanı Kucur da bir konuşma yaparak şube olarak yaptıkları çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu da toplantıda eğitim verdi.

KURUMLARA ZİYARET

Diğer taraftan il divan toplantısı öncesinde Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Şube Başkanı İrfan Kucur ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ildeki kurumları ziyaret etti. Kurumlardaki kamu görevlileriyle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları Akbaba, Çetinkaya ve Bingöl, onların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans