DUYURULAR
Yanbaz: 4/B’lilerin Kadroya Geçişi Büro Memur-Sen Sayesinde Olacaktır

Yanbaz: 4/B’lilerin Kadroya Geçişi Büro Memur-Sen Sayesinde Olacaktır


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) 4/B’li eczacı ve kamu görevlileriyle toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bu yıl yapılan toplu sözleşmede SGK’daki kamu görevlilerimiz için elde ettiğimiz kazanımlar arasında eczacıların sözleşme ücretlerinde yüzde 15 ücret artışı yapılması yer alıyor. 4/B’li kardeşlerimizin kadro mücadelesinden de asla vazgeçmedik. 4/B’lilerin kadroya geçişi Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Cengiz Bozkurt’u makamında ziyaret etti.  Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a ziyaretinde Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül ve şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Genel Başkan Yanbaz, kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleriyle ilgili Merkez Müdürü Cengiz Bozkur ile bilgi alışverişinde bulundu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, daha sonra SGK’daki 4/B’li eczacı ve kamu görevlileriyle sendika genel merkezinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Sözleşmeli eczacılar, toplu sözleşmede elde edilen eczacıların sözleşme ücretlerinde yüzde 15 artış kazanımı için Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a teşekkür etti.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yanbaz, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak bu yılki toplu sözleşmede 258 kazanıma imza atarak en kapsamlı toplu sözleşmeyi yaptıklarını söyledi. Bu kazanımlar arasında SGK’daki kamu görevlilerini ilgilendiren önemli kazanımların yer aldığına dikkat çeken Vecdi Yanbaz, “Ağustos ayında yapılan 4’üncü dönem toplu sözleşmede hizmet kolumuzla ilgili 53 kazanıma imza attık. Bu önemli bir başarıdır. Çünkü bu güne kadar yapılan en kapsamlı toplu sözleşme budur. Kazanımlarımız arasında SGK’daki kamu görevlilerimiz için önemli maddeler var. En önemlilerinden birisi 4/B’li eczacıların sözleşme ücretlerinde yüzde 15 ücret artışıdır. Fazla çalışma ücreti ödemesinden yararlanacak personel sayısını yüzde 10’dan yüzde 20’ye çıkarttık. İcra memurlarının, sosyal güvenlik denetmenlerinin ve şeflerin özel hizmet tazminatı oranlarını 10 puan artırarak genel zamma ek maaşlarında aylık 101 lira artış yapılmasını sağladık. Sosyal güvenlik denetmen yardımcılarının ise özel hizmet tazminatını 7 puan arttırarak genel zamma ek maaşlarında 70 lira artış yaptırdık. Programcı ve çözümleyici unvanlı personelin Teknik Hizmetler Sınıfı için belirlenen zam ile tazminat puan ve oranlarından yararlandırılmasını sağladık. Gezici görev verilen kamu görevlilerine seyahat kartı verilmesini sağladık” dedi.

Bu kazanımlara yenilerini eklemek için durmadan çalışacaklarını vurgulayan Yanbaz, 4/B’lilere kadro mücadelesinden asla vazgeçmediklerinin altını çizdi. Yanbaz, “Sözleşmeli personel mutlaka kadroya geçirilmelidir. Bu konuda elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Tayin hakkı olmayan, görevde yükselme şansı bulunmayan, ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalan, doğum, ölüm ve ücretsiz izin hakları kadrolu memurdan farklı olan 4/B’lilerin kadro mücadelesini inşallah kazanacağız. Bilinmelidir ki, 4/B’lilerin kadroya geçişi Büro Memur-Sen sayesinde olacaktır” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans