DUYURULAR
Yanbaz: 2016 Yılında Türkiye'ye 16 Operasyon Yapıldı

Yanbaz: 2016 Yılında Türkiye'ye 16 Operasyon Yapıldı


​Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Son yaşadığımız 15 Temmuz'dan, Katar'a yapılan ambargoya kadar dünyada neler olduğunu birlikte yaşıyoruz. 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize, vatanımıza 16 tane operasyon yapıldı. Bizler bu operasyonların karşısında dimdik durduk, ülkemiz ve milletimiz için mücadele ettik” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Edirne Şube’sinin düzenlediği programa katıldı. Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan, şube yönetim kurulu üyeleri, kurum yöneticileri ile çok sayıda sendika üyesinin katıldığı programda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Büro Memur-Sen’in ve Memur-Sen’in erdemliler hareketi olduğunu belirtti.

Programa katılanların Ramazan Ayı’nı kutlayan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Ramazan’ın Türkiye'yi ve dünya Müslümanlarını bir araya getirmesi için bir vesile olmasını diledi.

Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynandığını ve Büro Memur-Sen'in her zaman bunların karşısında olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yanbaz, “Son yaşadığımız 15 Temmuz'dan, Katar'a yapılan ambargoya kadar dünyada neler olduğunu birlikte yaşıyoruz. 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize, vatanımıza 16 tane operasyon yapıldı. 16 yıl öncesinden bahsetmiyorum 6 ay öncesinden bahsediyorum. Bizler bu operasyonların karşısında dimdik durduk, ülkemiz ve milletimiz için mücadele ettik. Bu ülkede var olmak, burada ben varım demek gerçekten çok zor. Ülke olarak bizim tarihten gelen bir mirasımız var, psikolojik bir miras ve algımız var. Tüm dünyadaki mazlumlar bizden yardım bekliyor. Bizim gönül coğrafyamızın sınırı yoktur. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak olaya böyle bakıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen'in sendikacılık anlayışının diğer sendikal anlayışlara göre farklı olduğunu kaydeden Vecdi Yanbaz, “Bizler, sendikacılığı tek yönlü bir hareket olarak görmüyoruz. Bir yandan kamu görevlilerimizin hakkını, hukukunu savunarak onlar için kazanım üretiyor, diğer yandan da milletimizin ve ülkemizin refahı için mücadele ediyoruz. Çünkü bizler kamu görevlilerimize, milletimize, ülkemize, bayrağımıza aşığız” diye konuştu. 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans