DUYURULAR
Yanbaz: 1 Mayıs Coşkusunu Kütahya’da Yaşayacağız

Yanbaz: 1 Mayıs Coşkusunu Kütahya’da Yaşayacağız


​Büro Memur-Sen Adıyaman teşkilat toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “1 Mayıs’ı, Toplu Sözleşmenin tarihte ilk yapıldığı Kütahya’da kutlayacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nda emek ve alın terimizin karşılığının verilmesi için haykıracağız” dedi.

Çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere Adıyaman’da bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, şube yönetim kurulu üyeleri ve Adıyaman teşkilatı ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Yanbaz ve beraberindeki heyet, kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret ederek, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinledi, kurum yetkileriyle sorunların çözümü için istişarelerde bulundu.

Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirilmesini ilke edindiklerini belirten Yanbaz, kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için sendikacılık yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Vecdi Yanbaz, bir yandan kamu görevlilerinin hakları için mücadele ederken diğer yandan da ülkenin ve milletin geleceği için çalıştıklarını söyledi.

BİZLER ADALET İÇİN MÜCADELE VERMEYİ SEÇTİK

Teşkilat toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen’lilerin zirvedeki Büro Memur-Sen ve Memur-Sen bayrağını daha da yükseğe taşıyacağı tarih 15 Mayıs’tır. Kamu görevlileri adına kazanımlarımıza yenilerini eklemek için güçlü olmalıyız. Üyelerimizden aldığımız güçle toplu sözleşme masasına oturmalıyız. 4. Dönem Toplu Sözleşme’de yeni rekorlarımız için gereken, istişare sürecini başlatmak, heyecanımızı ve kararlılığımızı haykırmaktır. Büro Memur-Sen, üyeleri için onur, kamu çalışanları için umut kaynağıdır. Zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar için diriliş nefesidir. Bizler, istiklal ve istikbalimiz için, emek, ekmek, adalet için mücadele vermeyi seçtik. Ülkenin sıkıntıya düştüğü her koşulda meydanlara çıktık, irademize sahip çıktık. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

1 MAYIS’I KÜTAHYA’DA KUTLAYACAĞIZ

Yanbaz, 1 Mayıs’ı Kütahya’da kutlayacaklarını belirterek, “1 Mayıs’ı, Toplu Sözleşmenin tarihte ilk yapıldığı Kütahya’da kutlayacağız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nda emek ve alın terimizin karşılığının verilmesini isteyeceğiz. Çalışanların sorunlarını yüksek sesle hükümete ve kamuoyuna haykıracağız. Alanlardan haklı taleplerimizi dile getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Büro Memur-Sen heyeti, Adıyaman İşkur İl Müdürü M. Emin Yücekaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Kelleş, Vergi Dairesi Müdürü Ayfer Ölçer, Defterdarlık Gelir Müdürü M. Ali Ünsal ve Valilik Bilgi İşlem Şube Müdürü Murat Erdil’i ziyaret etti.

Büro Memur-Sen heyeti, Memur-Sen Adıyamn İl Temsilcisi Ali Deniz’i de ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans