DUYURULAR
Yalova Şubesi Maliye Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesini İstedi

Yalova Şubesi Maliye Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesini İstedi


Büro Memur-Sen Yalova Şubesi, Vergi Haftası dolayısıyla defterdarlık önünde basın açıklaması yaptı.

Büro Memur-Sen Yalova Şubesi Başkanı Durmuş Akçal tarafından yapılan açıklamada, "Her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizler Büro Memur-Sen olarak Vergi Haftasını farklı faaliyetlerle kutlamak isterdik, ancak devlet gelirlerinin büyük kısmını oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının uğradığı hak kayıpları, verilmeyen hakları bizleri burada bir araya getirdi. Maliye çalışanlarının en büyük görevi devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcanmasında düzeni sağlamaktır. Bu asli görev ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Şayet devletin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı bundan etkilenir. Maliye ve gelir idaresi çalışanları, milyonlarca lira değerindeki evraklara imza atmaktadır. Yapılan görevin her alanında başta para ve menkul, gayrimenkul kıymetler olduğu için çalışanların azami dikkatli ve mevzuata hakim olması gerekmektedir. Yapılacak en ufak bir hatanın düzeltilmesi çok zor olmaktadır. Bazen en ufak bir hata yüzünden personele karşılanması güç olan zimmetler çıkmakta, personel aylar, hatta yıllar süren mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmaktadır" dedi.

Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gözetmeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliyecilerin emeklerinin karşılığını alamadığını vurgulayan Akçal, "Yapılan araştırmalara göre dünyanın birçok yerinde Maliye Bakanlığı çalışanlarının mali ve özlük hakları ülkemiz çalışanlarından çok daha yüksektir. Tabiri caizse musluğun başını tutan maliye çalışanlarına bu musluktan bir damla su dahi çok görülmektedir. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığındaki çalışanlar, ek ödemelerden yararlanamamaktadır. Büro Memur-Sen olarak bizler kimseden haksız bir uygulama istemiyoruz. Bizler maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz" diye konuştu.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans