DUYURULAR
Vesayetçilerin Karanlık Faaliyetlerine Son Vermek İçin 'Evet' Diyoruz

Vesayetçilerin Karanlık Faaliyetlerine Son Vermek İçin 'Evet' Diyoruz


Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Hayır demek Hollanda’ya küstahça tavrında iyi ki yaptın başardın dedirtmek. Hayır demek Almanya’ya lokma dağıt, cümbüş düzenle demek. Biz, statüko, terör ve vesayetin yeniden tesisini hedefleyen yapıların karanlık faaliyetlerine son vermek için 'evet' diyoruz” dedi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise “Memur-Sen, Daima insanlığın safında yer alan bir erdemliler hareketidir. Hamdolsun bugün Akif İnan'ın müjdelediği baharı yaşıyoruz” diye konuştu.

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşması kapsamında Ardahan'da gerçekleştirilen programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Memur-Sen Ardahan İl Temsilcisi Serkan Karataş ve Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı diğer sendikaların şube başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Türkiye şu an önemli bir sürece doğru gidiyor. Bu süreçte Memur-Sen ailesi olarak bizim inisiyatif almamamız asla beklenemez. Çünkü bu iş bir siyasal harekât işi değil. Her ne kadar siyasal harekatlar milletin önüne getirme fırsatını oluşturmuşlarsa da bu aslında bizim tam bir yıl önce Şubat ayında 360 STK’yı bir araya getirerek Memur-Sen ailesi olarak Türkiye anayasa platformunu oluşturarak Cumhurbaşkanının Ankara’da katıldığı üç bin kişinin katıldığı toplantıda yeni Anayasa için hemen şimdi diyerek çağrıda bulunan ve Türkiye’nin en büyük ihtiyacının 82 model darbe Anayasa’sının tasfiyesi ve milletin Anayasa’sının tahkimatı olması gerekir diye sesini yükselten bir kitleyiz. Uluslararası Anayasa kongresi, Anayasa araştırması, Anayasa raporlarıyla bu süreci en ciddi katkıyı veren ve Türkiye’nin kapasitesi olarak bu sürecin en önemli önemini de biz anlarız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR İLE TÜRKİYE'NİN DAHA DA HIZLANMASI LAZIM
Türkiye’nin daha hızlanması, daha istikrarla yol alması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Biz bu ülkeye operasyonun neden yapıldığını bilen kitleyiz. Biz hayatı sıradan gören kitle değiliz. Pazılı birleştiren, fotoğrafları yan yana koyan, büyük fotoğrafın ne olduğunu anlayan kitleyiz. Medeniyet coğrafyamız yeniden dizayn ediliyor. 80’de İsrailli bir gazeteci önümüzdeki 20 yıl içerisinde neler olacak derken? Irak parçalanacak 3’e bölünecek, Suriye parçalanacak, Mısır düşürülecek, şura şöyle olacak ve Türkiye’nin arkası bölünecek diyor. Öbür kısımları magazin, günlük tükettiğimiz kısmı magazin. Coğrafya yeniden dizayn ediliyor, yanı başımızda terör konvansiyonel silah olarak kullanılıyor ve yeni Haçlı birlikleri olarak vekalet savaşlarıyla Türkiye’ye doğru geliyor. Bizim medeniyetimiz dünyanın 3’te birini yönetmiş, 5 şehir domine etmiş medeniyetin. Kahire, Şam, Bağdat, Kudüs ve İstanbul, 4’ü gitti ve işlevini yitirdi, 4’ünü düşürdüler, İstanbul kaldı. Onun için Hollanda’yı ateş sardı, Türkiye’de evet çıkması Hollanda'yı rahatsız edecek, neden? Çünkü mevcut sistem onların işine yarıyor. Bizim işimize yaramıyor. Osmanlı 600 yıldan fazla hüküm sürdü Sultan sayısı 40’ı bulmadı, Amerika 240 yıllık bir hikaye 44’üncü başkan, Türkiye 93 yıllık Cumhuriyet 65 Hükümet, yani bir buçuk yıla bir Hükümet. 3.5 dönemi biz önemsiyoruz ve çıkarıyoruz içerisinden. Menderes dönemi Özal dönemi, mevcut Hükümet dönemi, buçuk olarak ta rahmetli Erbakan’ın sanayi hamlesi ve manevi hamle dediği hükümetin ortağı yada başını çektiği kısa zekat miktarı Hükümet dönemi. Geri kalan kısım istikrarsızlık dönemi Türkiye’nin, koalisyon pazarlıkları ve at pazarı gibi bu ülkede Milletvekili pazarı kuruldu. Güneş motel odaya 11 kişi çekildi ve Bakan yapıldı. 38 yılda 37 hükümet kuruldu.

Türkiye’nin daha hızlanması, daha istikrarla yol alması gerekiyor. Başka türlü yolu yok, alan daraldı, küresel operasyon çoğaldı. Dolayısıyla Türkiye’nin hızlı karar alabileceği, istikrarla yürüyebileceği, önünde seçim baskısıyla yolunu şaşırmayacağı, ayağının tökezlemeyeceği bir zemine ihtiyacı var. 16 Nisan tam da bu, onun için Memur-Sen ailesi olarak, bu sürece ilişkin aklı basan kitle olarak bunu kalkıp üyelerimizle paylaşıp alana yayılıp kelebek etkisiyle topluma aksettirmezsek biz kendimizi bu anlamda sorumlu hisseder, vebalin altında hissederiz. Yarın tüh demenin bir anlamı yok” şeklinde konuştu.

TERÖR KOALİSYONUNU SEVİNDİRMEYİN!
Yalçın, “Siyasetçilerin konuşmalarını dinliyorum? Hayır demek PKK’ya, DAEŞ’e, FETÖ’ye Almanya’ya, Hollanda’ya diye cümle kuruluyor. Ben öyle kurmuyorum. Hayır demek PKK’lı olmak demek değil ama hayır demek PKK’yı sevindirmek demek, hayır demek FETÖ’ye bayram ettirmek demek, hayır demek Hollanda’ya küstahça tavrında iyi ki yaptın başardın dedirtmek. Hayır demek Almanya’ya lokma dağıt cümbüş düzenle demek. Onun için fotoğrafın büyüğünü görmek durumundayız. Biz, statüko, terör ve vesayetin yeniden tesisini hedefleyen yapıların karanlık faaliyetlerine son vermek için 'evet' diyoruz” diye konuştu.

YANBAZ: AKİF İNAN’IN MÜJDELEDİĞİ BAHARI YAŞIYORUZ
Akif İnan’ın dizelerinden okuyarak sözlerine başlayan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise, Memur-Sen’in “Bütün giysileri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri” diyerek yola çıktığını hatırlatarak, “Memur-Sen, Daima insanlığın safında yer alan bir erdemliler hareketidir. Hamdolsun bugün Akif İnan'ın müjdelediği baharı yaşıyoruz. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak bugünlere geldik. Birleri, on binlere, yüz binlere, 1 milyonlara taşıdık. Bu yolda emeği geçen tüm öncülerimizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

Sendikacılığı hizmet odaklı hale getirdikleri belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise, “Memur-Sen’den önce sokakları yakan yıkanlar, sendikacı zannedilirdi. Memur-Sen bu algıyı ortadan kaldırıp hizmet sendikacılığına çevirdi. Darbecilerin ağzına bana da bir şey verirler mi diye bakanların sendikacı olamayacağını, sendikacılığın statükoya, vesayete hayır demek olduğunu biz öğrettik. Onun için Memur-Sen büyümeli. Bize Sadece memurların değil, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanımızın, masumların ihtiyacı var. 2015 Toplu Sözleşmesinde 213 ayrı soruna el attık ve 213 kazanım elde ettik. Ancak biliyoruz ki, memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var. Bunun için büyüme, kalkınma, refah ve istikrar önemli. 2017 yılı hedefimizi 1 milyon 111 bin 111 üye sayısı olarak belirledik. İnşallah bu hedefe 2017 Mayıs tutanaklarında hep birlikte imza atacağız” şeklinde konuştu.

KARATAŞ: ‘EVET’LE OYUNLARI BOZACAĞIZ
Vesayet odaklarına karşı ‘Evet’le oyunları bozacaklarını kaydeden Memur-Sen Ardahan İl Temsilcisi Serkan Karataş, Türkiye’nin zorlu süreçlerden geçtiğini belirtti. Memur-Sen olarak her zorlu süreçte sorumluluk aldıklarını vurgulayan Karataş, “Bu tavrımızı sürdüreceğiz” dedi.

KÖKSOY: MEMUR-SEN ZORLU SÜREÇLERİ ATLATARAK BUGÜNLERE GELDİ
Memur-Sen’in zorlu süreçleri atlatarak bu günlere geldiğinin altını çizen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, “Akif İnan’ın öncülüğünde yoluna bismillah ile başlayan Memur-Sen, günümüzde de çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bugün de Memur-Sen’in Ardahan’da böyle bir kampanya için bulunmasını değerli görüyoruz” şeklinde konuştu.

BAYDAR: EVET’LE UMUDU DA EKMEĞİ DE BÜYÜTELİM
Ak Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar ise, 16 Nisan’da ‘Evet’ demenin çok şey ifade edeceğini kaydederek, “Evet demek, güçlü Türkiye demektir, Evet demek, mazlumların ve mağdurların yanında olan bir Türkiye için sorumluluk almak demektir. Gelin ‘Evet’le ekmeğimizi de umudumuzu da büyüterek büyük Türkiye yolunu açalım” ifadelerini kullandı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans