DUYURULAR
Vefa Buluşmamız İlk Üyelerimizin Katılımıyla Geçekleşti

Vefa Buluşmamız İlk Üyelerimizin Katılımıyla Geçekleşti


Büro Memur-Sen, ilk üyelerini onurlandırmak için

Büro hizmet kolu çalışanının bir araya geldiği program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Büro Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Fatih Uğurlu, yaptığı konuşmada programda bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Çok ilginç bir zamandayız. Kurucu Genel Başkanımız rahmetli Akif ağabeyin çok yakın arkadaşı Nuri Pakdil Bey'i de 9 gün önce kaybettik. Tam da bu vefa buluşması güzel bir zamana denk geldi" diye konuştu. Sendikacılığın yokluk içerisinde başladığını belirten Uğurlu, "Büro Memur-Sen'in ilk temel taşları sizlersiniz. Bu hizmetimiz günümüzde karşılığını bulmayabilir fakat öyle bir hizmettir ki bu her zaman andığınızda mutlaka bir iyilikle bir karşılık buluyorsunuz. Yaptığımız hizmetlerin hiçbir şekilde karşılığını beklemedik. Çok şükür Memur-Sen 1 milyonu aştı, Büro Memur-Sen 75 bini geçti" şeklinde konuştu.

Genel Başkan Metin Yılancı ise konuşmasında “Sendikalı Olmanın zor olduğu dönemlerde, sendikamızın bugünlere gelmesi için mücadele eden saygıdeğer abilerim ablalarım vefa programımıza hoşgeldiniz. 24 yıllık destana yön veren değerli ağabeylerim değerli kardeşlerim kıymetli hanımefendiler; Soylu mücadelemizin 24 yılının tamamında ve her anında, cesur yüreklerin, vefakâr ve cefakâr yiğitlerin alın terleri vardır.  

Genel Başkan Yılancı “bu sendikanın yokluğu bilen insanların mücadele ettiği bir yer olduğunu söyleyerek, kendisinin yokluğu bilen biri olduğunu belirtti. Üyelere hitap eden Yılancı, "Size yakışır, size layık bir kardeşiniz olmak için gerçekten uğraşıyorum. Bunu Allah için uğraşıyorum. Toplu sözleşmede sizlere layık bir kardeşiniz olamadık ama inanın elimizden geleni yaptık. Bir yerde bir yanlış var. Sizlerin desteğiyle birlikte düzelteceğiz. Sizlere layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerin gelmesi bizlere onur verdi" ifadelerini kullandı.

Bu mücadelenin öncülüğünü üstlenen ağabeyimiz, fikir önderimiz, kurucu liderimiz Mehmet Akif İnan başta olmak üzere sendikamızın kurucusu büyüğümüz Mehmet Fatih Uğurlu abimiz daha nice isimsiz kahramana minnetlerimizi sunuyor, bu soylu yürüyüşe hizmet edip ahirete göç eden nice isimsiz dava adamlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Teşkilatımızın en kıymetli noktası, kurucu genel başkanımız rahmetli Akif İnan’ın, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri’ deyişindeki gibi, ‘Vefakar’ oluşumuzdur. Kimseyi ötekileştirmeden, emeği önceleyerek hareket edişimizdir alın terinin kıymetini bilişimizdir” ifadesini kullandı.

Genel Başkan sözlerini şu şekilde sonlandırdı teşkilatımıza hizmet etmek adına, daha yolun başında olduğumuzu sizlerle daha uzun yollar kat edeceğimizi ifade eder. Büro Memur-Sen ailesi adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum Allaha Emanet Olun dedi.

Programın onur konuğu şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah Genç ise vefanın yeryüzünün kaybolmuş kavramı olduğunu aktararak, "İnsanın insana vefa göstermesi, onu unutmaması, yüreğinde izlerini bırakan her insana karşı vazifelerinin olduğunu unutmaması bizim toplumumuzun en güzel özelliklerindendir. Yüzlerce yıl bu toplumda yaşayanlar birbirlerine vefa gösterdiler" dedi.

İstanbul'da yaşadığı bir anısını anlatan Genç, "Sirkeci Garı'nda tren beklerken bir dedeyle tanışmıştım. Yarım saat kadar sohbet etmiştik. Yarım saat sonra lavaboya gitmek istediğini söyledi ve gitti. O arada benim trenim geldi ama ben trene binemedim Allah'a ısmarladık diyemediğim için. Ondan sonraki tren de 3 saat sonra gelecekti. Geldi dede. "Neden trene binmedin" dedi. "Size Allah'a ısmarladık demeden gidemedim" dedim. Ağladı, boynuma sarıldı. "Bunu sana kim öğretti bilmiyorum oğlum ama işte insanın insana vefa göstermesi, bunu bir ömür devam ettir oğlum" dedi" dedi.

Program sonunda üyelere plaket takdim edildi.

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans