DUYURULAR
VECDİ YANBAZ: “SEÇİMİN KAZANANI  ‘MİLLET’ OLDU!”

VECDİ YANBAZ: “SEÇİMİN KAZANANI ‘MİLLET’ OLDU!”


24 Haziran seçim sonuçlarını merakla bekleyen seçmenler sonuçlara yakın kutlamalara başladı. Seçimin galibi, değişimin de galibi oldu.

                Büro Memur-Sen olarak 24 Haziran seçimlerinde ‘İSTİKRAR’ ı seçerek halkımızın daha huzurlu ve refah içinde bir yaşam sürmesinin daha doğru olacağını söyledik. Nitekim öyle de olacaktır. En yüksek katılımla gerçekleşen seçim sonucunda eski sistemin artık günümüz isteklerini yerine getiremediğini ve bu sistemin götürülerine daha fazla katlanılamayacağını vurguladık.

                Sendikal çalışmaların en iyi şekilde yapılmasının önünü açan Başkanlık Sistemi halkımızın da yeni bir yaşama gözlerini açması demektir. Kamu çalışanlarının haklarını daha güçlü savunabileceği ve halkımızın sesini daha net duyurabileceği bir platformun oluşacağı kesindir.

                Seçimin kazananı bir partinin veya bir kesimin değil tüm halkımız olduğunu bilmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi kazanan Millet İradesi olmuştur. Millet İradesi’nin önünde kimsenin duramayacağı 15 Temmuz olaylarından sonra ikinci defa tescillenmiştir. Sokaklara çıkarak darbe girişiminin başarısız kılınmasında mücadeleyi hat safada gösteren milletimiz 24 Haziran seçimlerine de yüksek katılım sağlayarak devletimiz ve milletimiz üzerinde oyunlar oynayanları saf dışı bırakmıştır.

                Seçim sonuçlarını değerlendiren Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz: “ 27 Mayıs’ların, 12 Eylül’lerin, 28 Şubat’ların, 15Temmuz’ların bir daha yaşanmayacağını buna izin vermeyeceğini ve her alanda bununla mücadele içerisinde olacağını belirten milletimiz 24 Haziran seçimlerinde demokrasiden ve yenilikten yana oy kullanarak tüm anti demokratik uygulamaları ve Türkiye üzerinde oynanabilecek oyunları tarihin derinliklerine gömmüştür.

Halkımız Güçlü Millet Güçlü Türkiye şiarıyla yeniden yeni bir yaşama bu sabah gözlerini açtı. 24 Haziran seçimlerinin tüm İslam alemine bir umut olduğunu belirtmek isterim ki devlet olarak bize sarılan, yardım bekleyen, Emperyalist ve Siyonist saldırıların hükmünden kurtulmak isteyen onlarca Müslüman devletin kazandığının altını çizmek isterim.

                Seçimlerin Türkiye halkı başta olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yeni ve İstikrar’lı Türkiye’nin İlk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, çalışmalarında hakkın ve halkın yanında olmaya devam etmesini diliyorum.”

                2018 yılı hem Memur-Sen ailesi için hem de milletimiz için İSTİKRAR’ın devamlılığı anlamı taşımaktadır. Sendikamızın Genel Yetkili sendika olarak 2018 yılında da kamu çalışanlarını temsil ediyor olması gurur vericidir. Yeni sistemin İlk Genel Yetkili Sendika olarak İlk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor. Hak yolunda mücadelenin önemli bir değeri olduğunu belirtmek istiyoruz.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans