DUYURULAR
UZLAŞTIRMACI EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI

UZLAŞTIRMACI EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI


ÜYELERİMİZE FAYDALI HİZMETLER SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

UZLAŞTIRMACI EĞİTİMİMİZ BAŞLADI:

ONLAR KONUŞUR
BÜRO MEMUR-SEN YAPAR

Büro Memur-Sen Genel Merkezimizce Tüm Türkiye çapında Yakin Eğitim Kurumları ve Altınbaş Üniversitesi işbirliği ile 600 TL ve 6 taksit imkanıyla Uzlaştırmacılık Eğitim protokolü imzalanmıştır. Adalet Bakanlığının 24 Nisan 2019 tarihinde eğitimlerin başlatılması izni duyurusundan sonra Büro Memur-Sen Edirne Şubesi olarak üyelerimize çok hızlı ve seri bir şekilde duyurularımızı yaptık. Gerektiğinde uzlastırmacılık ile ilgili de kendilerini bilgilendirdik. Amacımız kaliteli bir Eğitimin sunulmasından ziyade bu işi severek ve gönüllü yapacak bir uzlaştırmacı kadrosunu adalet sistemimize faydalı hizmetler sunmaları icin Edirne'de Uzlaştırmacılık Eğitimini başlattık. Eğitimlerimiz üyelerimize her türlü imkanın sağlandığı Safir Kolejinde yapılmaktadır.

UZLAŞTIRMACI NEDİR ?
Şüpheli veya Sanık ile mağdur veya suçtan zarar gören arasındaki uzlaştırma müzakerelerini yöneten, Cumhuriyet Savcısının onayıyla görevlendirilen avukat veya hukuk öğrenimi görmüş kişidir.

KİMLER UZLAŞTIRMACI OLABİLİR ?
Avukatlar ve hukuk öğrenimi görmüş kişiler uzlaştırmacı olabilmektedir. Hukuk öğrenimi görmüş kişiler kavramı, üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar ile hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat, İşletme ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapan kişileri kapsamaktadır. Uzlaştırmacı olmak isteyenlerin Uzlaştırma Yönetmeliğini okumalarından sonra karar vermeleri doğru olacaktır.

2017 yılında da aynı şekilde 60 üyemize uzlaştırmacı olma imkanı sağladık. Buradaki tecrübelerimizi de katarak üyelerimize eğitim sırasında ve sonrasında lazım olabilecek her türlü bilgi döküman ve kitap vs imkanları da sunmaktayız. Amacımız üyelerimize en iyi hizmeti sunmaktır. Sendika olarak üyelerimize bu eğitimlerin organizasyonunda hiç bir ticari bağımız olmadığı gibi üstelik sendika olarak ve Şube Başkanı olarak şahsen bir takım fedakarlıklarımız sonucu bu planlamaları büyük bir uğraşı ve zamanımızı da harcayarak yapmaktayız.

Uzlaştırmacı Eğitimleri: Uzlaştırma Eğitimi vermeye izin verilen kuruluşlar tarafından 48 saatlik bir müfredat programını kapsar.
.
İki sınıfımızın kayıtları ve diğer tüm işlemleri tamamen sonlandırılmıştır. Bir sınıfımız Eğitime başladı diğer sınıfımızda önümüzdeki bir kaç gün içerisinde başlanılacaktır. Bu iki sınıfımızın kayıtlarının sonlandırılmasindan sonra 3. Sınıf açılması için talepler gelmekte ve şu an itibarı ile 3. Sınıf için 19 müracaat bulunmaktadır. Bu sınıf için son 11 kayıt kontenjanımız bulunmaktadır. Bu kontenjanımızdan sadece üyelerimiz faydalanabilmektedir.
.
Bize bu imkanları sunan başta Büro Memur-Sen Genel Merkezimize , Altınbaş üniversitesine e bizleri en iyi imkanlarıyla misafir eden Safir Kolejine teşekkürlerimizi sunar.
.
Tüm katılımcı Uzlaştırmacı adaylarımıza şimdiden başarılar diler. Eğitim sonucunun kendilerine ve adalet sistemimize faydalı olmasını dilerim.

Memet Sait Ercan
Büro Memur-Sen 
Edirne Şube Başkanı
0532 650 4997

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans