DUYURULAR
Ünalan, Kontvnin Konuğu Oldu

Ünalan, Kontvnin Konuğu Oldu


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Kontv canlı yayınında 10 Ağustosta yapılan köşk seçimlerini, tamamen yerli bir proje olan çözüm sürecini, terörist devlet İsrailin Gazzeye yaptığı saldırıları değerlendirdi.

 Büro Memurları Sendikası Genel Başkanı Uğur Ünalan, Kontvde Ebru Açıkgözün hazırlayıp sunduğu "Ankara Konuşuyor" programının canlı yayın konuğu oldu. Gündeme ilişkin soruları cevaplandıran Ünalan, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları hakkında önemli tespitlerde bulundu. 10 Ağustosta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarıyla, yeni bir dönemin başladığına dikkat çeken Başkan Ünalan, "Son seçimde milletimiz ilk defa Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti. Böylece halka kapalı olan Cumhurbaşkanlığı makamı millete açılmış oldu. Halkımız 10 Ağustosta Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğana destek olarak da sadece Cumhurbaşkanlığını onaylamakla kalmamış, değişimden yana olduğunu göstermiştir" dedi."VAKİT AYAĞA KALKMA VAKTİDİR"
 İsrailin Gazzeye yaptığı saldırılar karşısında, İslam aleminin sessiz kalmasına tepki gösteren Ünalan,  "Kardeşlerimiz Gazzede hunharca katledilirken Müslümanlar neden sessizliğini muhafaza ediyor? İsrailin saldırılarına neden dur diyemiyor? Zaman, İsrailin yaptığı katliamlara susma zamanı değildir. Artık vakit katliamlara dur deme, ayağa kalkma vaktidir" diye konuştu.ÇÖZÜM SÜRECİ KARDEŞLİK PROJESİDİR    
 Tamamen yerli ve milli bir proje olan çözüm sürecinin mimarlarının içeriden ve dışarından hedef alındığını vurgulayan Ünalan, "Ateşten gömlek giyerek mayınlı arazide kardeşlik için yürüyüşe çıkanlar, sivil iradeye sahip çıkmakta kararlılık gösterince silahlar sustu. Silahlar susunca kardeşlik konuşulmaya başladı. Silahlar konuşurken, silahların sesinden kardeşliğin gür sesi duyulmuyordu. Şimdi yeni bir sürecin içerisindeyiz.  Kardeşlik için atılan her adım Meclise gelecek ve şeffaf olacak. Hükümet siyasilerle görüşecek. Çözüm yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte PKKya nihai olarak silah bıraktıracak aşamaya geçilecek. Ve adım adım sadece Türkiyeye değil tüm bölgeye örnek olacak bir kardeşlik sürecinin içerisine girilecek" şeklinde konuştu.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans