DUYURULAR
ÜNALAN, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

ÜNALAN, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ile yaptığı görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarını gündeme getirerek sorunların biran önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Ünalan, Genel Başkan Yardımcısı Kutbettin Aydın ve Ankara Gençlik Spor Şube Başkanı Tolga Aydın ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ile makamında görüştü.

Görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarına değinen Genel Başkan Ünalan, sorunlarla ilgili hazırladıkları raporu Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz’a verdi. Eş durumu nedeniyle bekleyen tayin taleplerinin bir an önce yapılması gerektiğini, ülkenin dört bir yanındaki bakanlık çalışanlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasını beklediğini vurgulayan Uğur Ünalan, bu yıl içerisinde mutlaka sınavın açılması gerektiğini söyledi. İlçe müdürlüklerine yapılan atamalarda kurum personeline öncelik tanıması gerektiğinin altını çizen Ünalan, kurum içerisinden yapılacak atamaların çalışanların moral ve motivasyonunu arttıracağını kaydetti.

Müsabakalar nedeniyle hafta sonu göreve çıkan memurlara yeteri kadar ücret ödenmediğine dikkat çeken Ünalan, “Hafta sonları müsabakalara görevli olarak katılan çalışanlarına sadece 16 lira ücret ödeniyor. Verilen ücret sadece yol ve yemek parasına dahi yetmemektedir. Ailesinden fedakârlık göstererek göreve çıkan arkadaşlarımıza bu kadar düşük ücret ödenmesi doğru değildir. Bu ücret en kısa sürede arttırılmalıdır. Öte yandan uzman çavuşluktan kuruma geçerek yardımcı hizmetler sınıfında çalıştırılanların da genel idari hizmetler kadrosuna geçirilmesi gerekir” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, çalışanların en iyi konumda görev yapması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Personelin sorunlarıyla ilgili her zaman görüşmeye hazır olduğunu kaydeden Metin Yılmaz, bu yıl içerisinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını açacaklarını duyurdu. Yılmaz, raporda yer alan diğer sorunlarla ilgili de gerekli çalışmaların yapılarak personelin mağduriyetinin giderileceğini açıkladı.

 
 
 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans