DUYURULAR
Tüm Kurumlarda Fazla Mesai Ücreti Ödenmeli

Tüm Kurumlarda Fazla Mesai Ücreti Ödenmeli


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan,

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çeliki makamında ziyaret etti. çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında gerçekleşen gÖrüşmede kamu gÖrevlilerinin mali, sosyal, Özlük haklarının geliştirilmesi konularında Memur-Sen'in talepleri ele alındı.
 
"TALEPLERİN TAKİPçİSİYİZ"
Gündoğdu, Toplu SÖzleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulunda üzerinde mutabakata varılan ancak uygulanmayan "2005 yılından sonra gÖreve başlayan memurlara 1 derece verilmesi, 4/Cli personelin kadroya geçirilmesi, disiplin cezalarının affedilmesi ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin memuriyet kadrosuna alınması gibi hayata geçirilmesi" taleplerini çalışma Bakanı çelike iletti.
 
Taleplerin hayata geçirilmesini beklediklerini belirten Gündoğdu, "Taleplerimizin tamamı gerçekleşinceye kadar takip ve mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
 
FAZLA MESAİ üCRETİ TüM KURUMLARDA ÖDENMELİ
GÖrüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, toplu sÖzleşmede karara bağlanan kazanımlarının hayata geçirilmemesini eleştirdi. Tüm kurumlarda fazla mesai yapıldığını ancak ücretinin Ödenmemesinin haksızlık olduğunu vurgulayan Yusuf Yazgan, "2013 yılında yaptığımız toplu sÖzleşmede fazla mesai ücretlerinin Ödenmesini karara bağladık. Ancak her hangi bir gelişme yok. Adalet Bakanlığında fazla mesai ücretlerinin Ödenmesine karar veriliyor ancak bu karar doğrultusunda adalet çalışanlarının çok az bir bÖlümü fazla mesai alabiliyor. Bu tür durumlar kamuda ayrımcılık çıkarıyor. Hemen hemen tüm kurumlarımızda fazla mesai yapılıyor. Bunun için tüm kurumlarda fazla mesai ücretleri Ödenmelidir" dedi.
 
SERVİS HİZMETİ UYGULAMAYA KONULMALI
Toplu sÖzleşmede elde ettikleri bir diğer kazanımın ise bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında gÖrev yapan personele servis hizmetinin verilmesi olduğuna dikkat çeken Yazgan, "Bu konuda da her hangi bir gelişme yok. çoğu kurumda servis hizmeti verilmiyor. Kazanımlarımız hayata geçirilmeyecekse toplu sÖzleşmenin ne anlamı var. Bu yıl yapılacak toplu sÖzleşme Öncesinde tüm kazanımlarımız hayata geçirilmelidir" diye konuştu. 
 
çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelik ise, fazla mesai ücretlerinin Ödenmesinin Adalet Bakanlığında başlangıcın yapıldığını, Önümüzdeki süreçte ise tüm adalet çalışanları ve fazla mesai yapan tüm kurumlarda fazla mesai ücretinin Ödenmesi için çalışma yapılacağını sÖyledi. Faruk çelik, servis hizmetinin verilmesi için de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gÖrüşeceğini açıkladı.
 
 
 
 
 
 
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans