DUYURULAR
Tüikdeki 4/Clilere Kadro Yolunda Kalkınma Bakanlığından Destek

Tüikdeki 4/Clilere Kadro Yolunda Kalkınma Bakanlığından Destek


Büro Memur-Senin 4/Clilere kadro için verdiği mücadele devam ediyor. Büro Memur-Senin Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylanla yaptığı görüşmeden 4/Clilere kadro için destek çıktı. Büro Memur-Sen, 4/Clilere ek ödemelerin ödenmesi için de TÜİKe resmi yazı gönderdi.

Büro Memur-Senin 4/Clilere kadro mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve beraberindeki Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Arslan Gonca, Kastamonu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Kömleksiz, Van Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Çelikkol, İstanbul 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Öztürk ve Kocaeli 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Bilgin ile birlikte Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylanla görüştü.  

4/CLİLER KADROYA ALINMALI
Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, görüşmede TÜİKdeki 4/Clilerin sorunlarından bahsetti. TÜİKdeki 4/Clilerin gece gündüz demeden ülkenin farklı bölgelerinde sürekli dışarıda çalıştığını belirten Erdoğmuş, "4/Cli kardeşlerimiz istatistiki bilgiler için gece yarılarına kadar alanda görev yapıyor. Gecesini gündüzüne katan 4/Cli kardeşlerimiz yeri geliyor ailesini dahi göremiyor. Bu kardeşlerimizin aldığı ücret ise yoksulluk sınırının çok altında kalmaktadır. Adı geçici ama görev süresi daimi olan başta TÜİKdeki 4/Cliler olmak üzere tüm 4/Cliler kadroya alınmalıdır. Şu anda mecliste görüşülen torba yasada 4/Clilerin kadroya alınması mutlaka olmalıdır. Bu konuda bakanlık olarak gereken yapılmalıdır" dedi.

BAKAN YARDIMCISINDAN TÜİKE TALİMAT
Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan ise, 4/Clilerin yaşadıkları sıkıntıları yakından bildiğini söyledi. Bakanlık olarak TÜİKde görev 4/Clilerin kadroya alınması taraftarı olduklarını vurgulayan Bakan Yardımcısı Ceylan, 4/Clilere kadro verilmesinin mecliste görüşülen torba yasada yer alması için gerekli mücadelenin verileceğini söyledi. Ceylan, görüşme sırasında TÜİK Başkan Yardımcısı Musa Yılmazı da arayarak kadro için yapılan çalışmaların meclise zaman kaybetmeden iletilmesi talimatını verdi. 

Büro Memur-Senin Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylanla yaptığı görüşmeyi öğrenen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, Genel Başkan Vekili Erdoğmuşu arayarak 4/Clilerin statü değişikliği için gerekli desteğin verileceğini iletti. 

EK ÖDEME İÇİN KURUMA RESMİ YAZI
Öte yandan TÜİKde görev yapan 4/Clilere ek ödeme verilmesi için açtığı davayı kazanan Büro Memur-Sen, ek ödemelerin kurumda çalışan tüm 4/Clilere ödenmesi için kuruma resmi yazı gönderdi. Büro Memur-Sen yazısında "Açtığımız davalar ve Danıştay 12inci dairesinin 2013/725 esas ve 2013/8623 karar sayılı kararı da 657 sayılı yasının 4üncü maddesi C bendi kapsamında görev yapan personelin ek ödemeden yararlandırılması kararlaştırılmıştır. Bunun için kurumdaki 4/Cliler ek ödemeden yararlandırılmalıdır" dedi. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans