DUYURULAR
TÜİK ÇALIŞANLARI SERVİS HİZMETİNDEN YARARLANACAK

TÜİK ÇALIŞANLARI SERVİS HİZMETİNDEN YARARLANACAK


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz ile yaptığı görüşmede "Toplu sözleşmede kamu çalışanlarımız için servis hizmeti kazanımını elde ettik. TÜİK çalışanları da servis hizmetinden yararlanacak. Biran önce ihale yapılarak servis hizmeti uygulamaya konulmalı" dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden ve Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Ömer Ünal ile birlikte TÜİK Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı ziyaret etti.
Genel Başkan Yusuf Yazgan görüşmede, toplu sözleme görüşmelerinde elde ettikleri servis hizmetinden bahsetti. Geçtiğimiz yıl ilk defa katıldıkları toplu sözleşme görüşmelerinde önemli kazanımlara imza attıklarını belirten Yusuf Yazgan, “Bu kazanımlarımızdan birisi servis hizmeti. IMF döneminde tasarruf nedeniyle kaldırılan servis hizmetini 13 yıl aradan sonra geri aldık. Kazanımımız sayesinde bakanlıklar ve bağlı kurumların merkezlerinde görev yapan kamu çalışanlarımız servis hizmetinden yararlanacak. Bu kurumlar arasında TÜİK’de bulunuyor. Görüşme yaptığımız Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, bütçesinde servis ödeneği bulunan kurumların hemen ihaleye çıkabileceğini, ödeneği olmayan kurumların ise Maliye Bakanlığı’na başvurarak ödenek alabileceğini söyledi. TÜİK çalışanlarımızın servis hizmetinden biran önce yararlanması için ihaleye çıkılmalı. Şayet TÜİK bütçesinde ödenek yoksa en kısa zamanda Maliye Bakanlığı’ndan ödenek alınmalı” dedi.
TÜİK Başkan Yardımcısı Yılmaz ise, servis hizmeti kazanımının kamu çalışanları için önemli olduğunu ifade etti. Servis hizmetinden yararlanacak kurumlar arasında TÜİK’in de olmasının sevindirici olduğunu belirten Musa Yılmaz, kurum çalışanlarının servis hizmetinden biran önce yararlanması için Maliye Bakanlığı’na ödenek yazısı gönderdiklerini kaydetti. Yılmaz, ödenek gelir gelmez servis ihalesine çıkacakları söyledi.
 
Görüşmede TÜİK İnsan Kaynakları Daire Başkanı Rasık Altı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Özcan da hazır bulundu.
 

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans