DUYURULAR
TÜİK ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ İLE SORUNLARI DİNLEME TOPLANTISINDA BULUŞTUK

TÜİK ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ İLE SORUNLARI DİNLEME TOPLANTISINDA BULUŞTUK


Genel Basın Yayım ve Halkla İlişkiler Sekreteri Abdulvahit Ergün, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yüksel, Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Ömer ünal, üyeler Ersin Demirel, Murat Aksoy, Hukuk Bürosu Avukatımız çağlar Yardımcı, TüİK Ankara BÖlge Müdürü Metin Kabalcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası TüİK Ankara BÖlge Müdürlüğü Personeli ile sorunları dinleme t

TüİK’te çalışmalarını her geçen gün büyüterek sürdüren sendikamız personelin sıkıntı ve sorunlarını yerinde dinlemek, incelemek için sorun dinleme toplantılarını sürdürüyor. TüİK KİK Toplantısında kurum çalışanlarını rahatlatacak Önemli başarılara imza atan sendikamız TüİK Ankara BÖlge Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlemek için personel ile buluştu.

Toplantı Öncesi TüİK Ankara BÖlge Müdürü Metin Kabalcı makamında ziyaret edildi ve BÖlge Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında gÖrüş alış verişinde bulunuldu. Ziyarette konuşan Genel Basın Yayım ve Halkla İlişkiler Sekreteri Abdulvahit Ergün, TüİK personelinin sorunlarını yerinde dinleyerek rapor haline getirdiklerini ve bu raporları çÖzüm için yetkili mercilere sunduklarını belirtti.

Kabalcı ile yapılan gÖrüşme sonrası heyet TüİK Ankara BÖlge Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Elliye yakın personelin katıldığı toplantıda konuşan Ergün, sendikamızın yaptığı başarılı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ergün, TüİK Personeli’nin sorunlarının çÖzüme kavuşması için sendikamızın gece gündüz demeden çalıştığını vurguladı. Ağırlıklı olarak 4/C’li personelin katıldığı toplantıda Ergün, TüİK’teki en büyük sıkıntıyı 4/C’li personelin yaşadığını çok iyi bildiklerini belirtti.

4/C’li çalışanların sorunlarını sona erdirmek için sendikamızın kolları sıvayarak işe hukuk mücadelesiyle başladığını belirten Ergün, sendikamızın 4/C’li çalışanların memur sendikalarına üye olabilmesi için Ankara 3. İş Mahkemesi’ne açmış olduğu davayı kazandığını ardından Yargıtay’ında bu kararı onamasıyla TüİK’teki ve Türkiye’deki tüm 4/C’li personelin memur sendikalarına üye olma hakkı kazandığının altını çizdi.

Bu tarihi başarı sayesinde bugüne kadar hukuki statüsü belirsiz olan olan 4/C’li çalışanların artık memur olarak gÖrüldüğünü vurgulayan Ergün, şimdiki hedefin ise 4/C’li personeli kadroya geçirmek olduğunu ifade etti. Kamuda sakat bir istihdam modeli uygulandığını belirten Ergün, hiç kimsenin 4/C’li personele üvey evlat muamelesi yapamayacağını vurguladı. TüİK personeli ile birlikte el ele güç birliği yapıldığı takdirde 4/C’li personelin kadroya kavuşacağına inandığına dikkat çeken Ergün, Büro Memur-Sen çatısı altında mücadele etmenin Önemine işaret etti.

Sendikamızın Türkiye’de 4/C konusunda her zaman ilklere imza atığını belirten Ergün yine sendikamızın düzenlediği 4/C çALIŞANLARININ SORUNLARI VE çÖZüM ÖNERİLERİ çALIŞTAYI’nın da ülkemizde bir ilk olduğunu hatırlattı. Bu çalıştay ile 4/C konusunun masaya yatırılarak konunun uzmanları tarafından her yÖnden değerlendirildiğini belirten Ergün, çalıştay sonrası hazırlanan rapor ve sonuç bildirgesinin TüİK’te açıklandığını ardından başta Başbakanlık olmak üzere ilgili tüm kurumlara ve basına gÖnderilerek 4/C’li çalışanların sorunlarına dikkat çekilmesini sağladıklarını belirtti.

TüİK’te gÖrevli 4/C’li çalışanların kesinlikle yalnız olmadığını Memur-Sen Konfederasyonu’nun 400 Bin üyesi ile 4/C’li çalışanlarının yanında olduğunu belirten Ergün, bu güç sayesinde 4/C’lilerin kadroya kavuşacağına inandığını belirtti.

Ergün, Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’in kamu çalışanlarına sağladığı Toplu SÖzleşme Hakkı sayesinde 4/C’lilerin kadroya kavuşması için çok etkili bir imkânın yakalandığını ifade etti. Toplu SÖzleşme’nin patentinin Memur-Sen’e ait olduğuna dikkat çeken Ergün, Toplu SÖzleşme ile sorunların daha rahat aşılacağının altını çizdi.

Ergün’ün konuşması sonrası Ankara 2 Nolu Şube YÖnetim Kurulu üyesi Ömer ünal TüİK KİK Toplantısı’nda sendikamızın elde etiği kazanımları anlattı. KİK Toplantısında TüİK personelini sevindirecek Önemli kararlar aldıklarını vurgulayan ünal, TüİK’te sıfır sorun ilkesiyle hareket ettiklerini vurguladı.

ünal’ın ardından sendikamız Hukuk Bürosu Avukatı çağlar Yardımcı, Özelde TüİK genelde ise tüm 4/C’li personel hakkında sendikamızın yaptığı hukuki çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu.4/C ile ilgili ülkemizin tarihi bir dÖnemeçte olduğunu vurgulayan Yardımcı, Anayasa Mahkemesi’nin 4/C ile ilgili vereceği kararın her şeyi belirleyeceğini belirtti. Sendikamızın hazırlıklarını buna gÖre yaptığını vurgulayan Yardımcı, yüce mahkemeden çıkacak karar doğrultusunda hareket etmek için hazır olduklarını belirtti.

Son derece verimli geçen sorunları dinleme toplantısı TüİK Ankara BÖlge Müdürlüğü çalışanlarının yanıtını merak ettikleri sorulara tatmin edici yanıtların verilmesiyle soru cevap şeklinde sürdü. Yaklaşık 3 saat süren sorun dinleme toplantısı sayesinde TüİK Ankara BÖlge Müdürlüğü çalışanları sendikamızın Örnek hizmetlerini ve 4/C konusunda elde ettiği başarıları detaylıca Öğrenme imkânı bulurken, sıkıntıların aşılması için birlikte hareket edilmesi kararı toplantının sonucunu oluşturdu.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans