DUYURULAR
TOPLU SÖZLEŞMEYE SON SÜRAT HAZIRLANIYORUZ

TOPLU SÖZLEŞMEYE SON SÜRAT HAZIRLANIYORUZ


Büro Memur-Sen Giresun Şubesi’nin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, “Yetkiyi almamızın ardında araştırma geliştirme merkezimizi oluşturduk. Hizmet kolumuzdaki çalışanların hakkını geliştirmek için toplu sÖzleşmeye son sürat hazırlanıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Giresun Şubesi’nin Birinci Olağan Genel Kurulu, Giresun Orman İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri Sait İnan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri İdris Maden, Büro Memur-Sen’in çevre illerdeki şubelerinin yÖnetimleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, ildeki kurum yÖneticileri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan genel kurulun Divan Başkanlığını Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Maden yaparken, divan üyeliklerine Toç Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Mehmet Kartal, Mehmet Semiz seçildi.

Genel kurulda konuşan Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri İnan, Siirt’te helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden askerlere Allah’tan rahmet dileyerek sÖzlerine başladı. TerÖr olaylarına değinen Sait İnan, “ülkemizin bir karış toprağında gÖzü olanlar bilmelidirler ki bu ülke bir bütündür. Kimsenin bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi bozmaya, bayrağımızın gÖnderden indirilmesine gücü yetmez” dedi.

TOPLU SÖZLEŞMEYE SON SüRAT HAZIRLANIYORUZ
Sendikal çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Toplu SÖzleşme Sekreteri, sendika olarak bu yıla yetkili sendika olduklarını hatırlattı. Yetkili sendika olarak genel toplu sÖzleşme masasına oturacaklarını belirten Sait İnan, masada tüm çalışanların haklarının geliştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını sÖyledi. İnan, “Kamuda toplam 1279 unvan var. Her kadro unvanının çÖzülmeyi bekleyen kendine has problemleri var. Ancak en Önemlisi çalışanların milli gelirden pay almasıdır. Madem ülke olarak şu anda İMF’ye borç verecek durum geldik,  madem ülkemizin ekonomisi her gün iyiye gidiyor, biz de kamu çalışanları olarak milli gelirden hakkımız olan payın verilmesini istiyoruz. Bunun için çalışanlara en yüksek zammın verilmesi ve Özlük haklarının geliştirilmesi için genel yetkili sendika olarak araştırma geliştirme merkezimizi kurduk. Profesyonel bir hukuk bürosuyla anlaştık. Toplu sÖzleşme masasında hizmet kolumuzdaki çalışanların hakkını geliştirmek için toplu sÖzleşmeye son sürat hazırlanıyoruz” diye konuştu. 

BİRLİK, BERABERLİK İçİNDE DAHA FAZLA BüYüYECEĞİZ
Giresun’un şube olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Giresun Şube Başkanı Abdurrahman Genç ise, “Ordu, Tokat, Amasya ve Giresun olarak yola birlikte çıktık ve birlikte şube olduk. Sendikamıza artan ilgiyle her geçen gün üye sayımız arttı ve şu anda Gümüşhane ile birlikte şube kurulamasını sağladık. Hiç kimseyi Ötekileştirmeden, herkese gÖnlümüzü ve kapımızı açarak, birlik ve beraberlik içinde daha fazla büyümenin sÖzünü veriyoruz. YÖnetim kurulu arkadaşlarım ve ben başarımızı arttırmak için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Giresun Şubesi’nin yeni yÖnetimi şu isimlerden oluştu:
Abdurrahman Genç
Erol Can
Aytekin Topçu
KÖksal çınar
Eyüp İslamoğlu
Eyüp Akçay
Murat KÖmürcü

ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans