DUYURULAR
TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA KAZANIMLARIMIZA YENİ KAZANIMLAR EKLEYECEĞİZ

TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA KAZANIMLARIMIZA YENİ KAZANIMLAR EKLEYECEĞİZ


Büro Memur-Sen Sakarya Şubesinin genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, "Bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturacağız. Yıllardır yetkili olan sendikaların çözemediği sorunları çözerek kazanımlarımıza yeni kazanım ekleyeceğiz" dedi.Büro Memur-Sen Sakarya Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurula, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Kadınlar Komisyonu Başkanı Arife Topcuoğlu, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Genel kurulda konuşma yapan Genel Başkan Yusuf Yazgan, kuruldukları günden itibaren kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek ve yeni kazanımlar elde etmek için mücadele ettiklerini belirtti. Etkili sendikacılık yaparak kamu çalışanlarının lehine birçok kazanıma imza attıklarını ifade edene Genel Başkan Yazgan, kazanımlar sayesinde ve Büro Memur-Sen teşkilatının özverili çalışmalarıyla geçtiğimiz yıl genel yetkili sendika olduklarını bu yıl da yetkilerini sürdürdüklerini kaydetti. 

Kazanımların devam edeceğini ifade eden Yazgan, "Yıllardır yetkili sendika olanlar kamu çalışanları adına bir kazanım elde edemediler. Bizler ise 4/Clilerin sendikalı olması, uzman erbaşlara terfi hakkı, promosyonların kamu çalışanlarına ödenmesi, sözleşmelilerin kadroya alınması gibi çok sayıda kazanıma imza attık. Bu kazanımlarımızı gören kamu çalışanları bizleri tercih etti ve geçtiğimiz yıl genel yetkili sendika olduk. Genel yetkimizi bu yıl da üye sayımızı arttırarak sürdürdük. Bu yıl ilk defa toplu sözleşme masasına oturacağız. Yıllardır yetkili olan ancak etkisiz sendikacılık yapanların çözemediği sorunları çözerek kazanımlarımıza kazanım ekleyeceğiz. Şu anda toplu sözleşme masasına hazırız. 4/Clilerin kadroya geçirilmesi, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gibi birçok konuyu masaya taşıyacağız. Etkili ve yetkili sendikacılık yaparak toplu sözleşme masasından kazanımlarla kalkacağız" dedi.

Kadınlar Komisyonu Başkanı Topcuoğlu ise, her platformda kadın çalışanların sorunlarını gündeme getirdiklerini belirtti. Kadınların kamuda önemli görevlere gelmesi gerektiğini ifade eden Topcuoğlu, "Sendika olarak kadın çalışanların sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Yaptığımız çalışmalar sayesinde süt izni, doğum izni gibi önemli kazanımlar elde ettik. Bunlar yeterli değil. Kadın çalışanların kamuda önemli görevlere gelmesi, önlerinin açılması için mücadele ediyoruz. Ancak kadın çalışanların da sendikalara üye olarak sorunlarını çözülmesi için yaptığımız çalışmalara destek vermesi gerekir" diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından seçime gidildi. İki liste halinde gidilen seçimi mevcut Başkan Cemal Akyol ve ekibi kazandı.  

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Sakarya Şubesinin genel kurulunun ardından Düzce Şubesinin 2. Olağan genel kuruluna katıldı. Yazgan, Genel kurulun ardından yapılan seçimleri kazanan mevcut şube başkanı Erhan Çavuş ve ekibine yeni çalışmalarında başarılar diledi. ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans