DUYURULAR
TERÖRLE MÜCADELEDE SİVRİSİNEKLER BATAKLIĞINDA YOK EDİLMELİ

TERÖRLE MÜCADELEDE SİVRİSİNEKLER BATAKLIĞINDA YOK EDİLMELİ


Büro Memur-Sen Afyon Şubesi’nin genel kurulunda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, “TerÖrle mücadelede sivrisinekler bataklığında yok edilmeli. Hükümet terÖrü bitirmek için kararlı adımlar atmalı ve diğer partiler atılan kararlı adımları desteklemelidir” dedi.

Yeni kurulan Büro Memur-Sen afyon şubesinin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Afyon Öğretmenevi’nde yapılan genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Sipahi, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların şube başkanları, çevre illerdeki Büro Memur-Sen şube başkanları, ildeki kurum yÖneticileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Büro Memur-Sen üyesi katıldı.

TERÖRü BİTİRMEK İçİN KARARLI ADIMLAR ATILMALI
Genel kurulda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, sÖzlerine son dÖnemde artan terÖr olaylarında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek başladı. Yürekleri yakan saldırıları Büro Memur-Sen olarak nefretle kınadıklarını belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, terÖrün asıl amacının ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmak olduğunu ifade etti. Askeri, polisi, masum vatandaşları hedef alan terÖr Örgütü ve destekçilerinin yok olması için kararlı adımların atılması gerektiğini vurgulayan Yusuf Yazgan, “Türkiye’nin her alanda yaşadığı ilerleme terÖr olaylarıyla durdurulmak istenmektedir. Bunun için terÖrle mücadele istikrarlı olarak sürdürülmelidir. Sivrisinekler bataklığında yok edilmeli, terÖristler kamplarında vurulmalıdır. Hükümet terÖrü bitirmek için kararlı adımlar atmalıdır. Diğer siyasi partilerde atılan kararlı adımları desteklemelidir. Artık yüreğimiz yanmasın, ocaklara ateş düşmesin. Büro Memur-Sen olarak terÖrün bitirilmesi için atılacak tüm adımları destekliyoruz” dedi. 

TOPLU SÖZLEŞME MASASINA DAMGA VURACAĞIZ
Konuşmasında sendikal çalışmalara değinen Büro Memur-Sen Genel Başkanı, genel yetkili sendika olarak toplu sÖzleşme masasında farklarını gÖstereceklerini sÖyledi. Toplu sÖzleşme masasına gÖtürülecek taleplerle ilgili uzman kadroyu oluşturduklarını kaydeden Yazgan, “Şimdiye kadar kurulan toplu gÖrüşme masalarında hizmet kolumuzdaki çalışanlar için hiçbir kazanım elde edilemedi. çünkü masada etkisiz bir sendika oturuyordu. Beceriksiz sendikacılıklarını toplu sÖzleşme masasında da gÖsterdiler ve hizmet kolumuzda bir gelişme olmadı. Biz ise yetkili olmamamıza rağmen birçok kazanıma imza attık. çalışanların güvenini kazanan sendikamız bu yıl yetkili sendika oldu. Önümüzdeki süreçte toplu sÖzleşme masasına biz oturacağız. Toplu sÖzleşme masasına gÖtüreceğimiz taleplerle ilgili çalışmalara başladık. Bunun için bir uzman kadro oluşturduk. Elde edeceğimiz kazanımlarla toplu sÖzleşme masasına Büro Memur-Sen olarak damga vuracağız” diye konuştu. 

İKİ çALIŞANDAN BİRİ BüRO MEMUR-SENLİ OLACAK
Yusuf Yazgan’ın ardından konuşan Afyon Şube Başkanı Mehmet Karaca, hiçbir zaman adalet, eşitlik ve Özgürlük çizgisinden sapmadan çalıştıklarını sÖyledi. Her zaman kamu çalışanlarının hakkını ve hukukunu savunduklarının altını çizen Mehmet Karaca, “Her zaman kamu çalışanlarının hakkı için mücadele ettik. Hiçbir zaman süreci kilitlemeye yÖnelik adım atmadık. Sendikacılığı toplumu bÖlen, kamplaştıran, çalışanın üzerinden siyaset yapan bir anlayışa taşımadık. Bu bakış açısıyla ilimizde her geçen gün daha da büyüdük. İlimiz ve ilçelerimizde yağmur, çamur demeden yaptığımız yoğun çalışmalar ve ziyaretlerle kısa sürede pek çok kamu çalışanını üye olarak kazandık. Yeni oluşturacağımız yÖnetimle, aynı heyecanı taşıyarak yola devam edeceğiz. Amacımız ilimizde kurumlardaki her iki büro çalışanından birini Büro Memur-Senli yapmaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yeni şube yÖnetimi için seçim yapıldı. Seçim sonucu Afyon Şubesi’nin yÖnetimi şu isimlerden oluştu: 

Mehmet Karaca
İsmail Barut
Zafer Kesici
H. İbrahim Gündoğdu
Harun Gürkaynak
Ali Keskin
Abdulkadir Uğur











ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans