DUYURULAR
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI  KAZANIMLARLA ANLAMLI KILINMALI

SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI KAZANIMLARLA ANLAMLI KILINMALI


Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) çalışan kamu görevlilerine yapılan haksızlıklara Sosyal Güvenlik Haftası’nda ‘Yeter artık’ diyor, kamu görevlilerimizin haklarının verilmesini istiyoruz. İnanıyoruz ki Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda çalışan kamu görevlileri mutlu edilerek değer kazanacaktır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada; 666 sayılı KHK ile SGK’da çalışan kamu görevlilerinin ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle Sosyal Güvenlik Haftası’nı buruk bir şekilde karşılıyoruz.

SGK çalışanlarının çok sayıda hizmeti tüm vatandaşlara beşikten mezara kadar vermektedir. “SGK, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurum çalışanları göz ardı edilmektedir. Kendisinden ve ailesinden fedakarlıkta bulunarak, özveri ve gayretle gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerinin maddi anlamda karşılığını alamaması büyük bir adaletsizliktir. Uygulanan yanlış politikalar, mali ve özlük haklarda yaşanan kayıplar nedeniyle SGK’da çalışan kamu görevlilerinin başka kurumlara geçmek istemektedir. Kuruma yeni başlayan kamu görevlileri dahi kurumu terk ederek başka kurumlara geçmektedir. Bu gidişle SGK'da uzman personel kalmayacaktır. Bunun sonucu ise ülkemize ve vatandaşlarımıza zarar verecektir. Sosyal Güvenlik Haftası’nda kurumda çalışan personele yapılan haksızlıklara ‘Yeter artık’ diyoruz. Genel Yetkili Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesini ve kamu görevlilerimizin hakkının, emeğinin ve alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen olarak, kurumdaki kamu görevlilerinin insanca yaşamasını, evine gülen yüzle gitmesini istediklerini vurgulayan Yanbaz,  “Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda çalışan kamu görevlileri mutlu edilerek değer kazanacaktır. Bunun için Sosyal Güvenlik Tazminatı getirilmeli, kurum personeli uzmanlaştırılmalı, İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları açılmalıdır. Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimizin hakkı olan fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmelidir. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak bu haklı taleplerimiz en kısa sürede dikkate alınarak SGK çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir” dedi.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans