DUYURULAR
Sivil Memurların Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı

Sivil Memurların Sorunları Çözüme Kavuşturulmalı


Büro Memur-Sen, Milli Savunma Bakan Yardımcı Şuay Alpay’la yaptığı görüşmede sivil memurların sorunlarının çözüme kavuşturulmasını istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcıları Kutbettin Aydın, Vecdi Yanbaz, Nihat Tunç ve Mustafa Mengutaycı, Milli Savunma Bakan Yardımcılığına atanan Şuay Alpay’la makamında görüştü.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay’a görevinin hayırlı olmasını ve yapacakları çalışmalarda başarılar diledi. Genel Başkan Vekili Erdoğmuş, görüşmede askeri kurumlarda görev yapan sivil memurların sorunlarına değindi. Sivil memurların hukuki durumuyla ilgili çalışma yapılmasını karara bağladıklarını hatırlatan Mehmet Hadi Erdoğmuş, bu çalışmanın en kısa sürede yapılmasını istedi. Sivil memurların Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar üzerine sendikalara üye olabildiğini aktaran Erdoğmuş, “Sivil memurlar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabidir. Anayasa Mahkemesi de sivil memurların diğer devlet memurları gibi sendikalara üye olabilmelerinin yolunu açtı. Sivil memurlar, devlet memurudur ancak AYİM’in 20’inci maddesinde asker kişi olarak görülüyor. Bu konuda acilen yeni bir düzenleme yapılarak sivil memurların asker kişi olmadığı karara bağlanmalıdır” dedi.

Erdoğmuş sorun ve talepleriyle ilgili konuşmasına “Sivil memurlar sosyal tesislerden maalesef yararlanamıyor. Sivil memurlar, görev yaptığı bakanlığın sosyal tesislerinden yararlandırılmalıdır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından resmi yazı yazılmasına rağmen bazı yerlerde görev dağılımı adı altında sivil memurlar içtimaya çıkarılıyor. Bunun önüne geçilmelidir. NATA-POL tesislerinde çalışanlara asker kimlik kartı verilmelidir. Lojman tahsislerinde sivil memur ve uzmanların oranı yüzde 5 olarak belirlendi. Bu oran arttırılmalıdır” şeklinde devam etti.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekilinin taleplerini not alan Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapacağını söyledi. Alpay, sivil memurların sorun ve talepleriyle ilgili genel yetkili sendika Büro Memur-Sen ile her zaman görüşmeye hazır olduğunu kaydetti. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans