DUYURULAR
SGKdaki Kamu Görevlilerinin Hakları Verilmeli

SGKdaki Kamu Görevlilerinin Hakları Verilmeli


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhanla yaptığı görüşmede kurumdaki kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, SGKdaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri için SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ile görüştü. SGKnın ülkenin bel kemiği kurumlarından biri olduğunu belirten Genel Başkan Yusuf Yazgan, 77 milyon vatandaşın kurumdan hizmet aldığını söyledi. Ülkenin daha ileriye gitmesi için, vatandaşların kaliteli ve eksiksiz hizmet alabilmesi için kurumdaki kamu görevlilerinin mesai mevhumu gözetmeden yoğun bir şekilde çalıştığına dikkat çeken Yusuf Yazgan, buna rağmen kurum personelinin haklarını alamadığını vurguladı. 

FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ VE İKRAMİYELER ÖDENMELİ
666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameden en fazla etkilenen kurumların başında SGKnın geldiğini kaydeden Yazgan, yoğunluk nedeniyle fazla çalışan personele fazla mesai ücretlerinin mutlaka ödenmesi gerektiğinin altını çizdi. İkramiyelerin kurum personelinin hakkı olduğunu aktaran Yazgan, ikramiyelerin ödenmesiyle ilgili kazanılan bireysel davaların olduğunu, kazanılan yargı kararları doğrultusunda ikramiyelerin en kısa sürede ödenmesini istedi.

VEKİL MERKEZ MÜDÜRLERİ MAĞDUR EDİLMEMELİ
Vekaleten merkez müdürü olarak atanan personelin eski görev yerlerine döndürülmesi nedeniyle mağdur olduğunu açıklayan Yazgan, "Merkez müdürlüğü görevini vekaleten yürüten personel, evinin görevli bulunduğu yere taşıdı ve çocukları orada eğitim görüyor. Bu personelin mağdur edilmemesi için görevli bulundukları illerde görevlendirilmeleri gerekir. Görev yaptıkları yerde boş kadro yoksa talepleri doğrultusunda görevlendirme yapılması uygun olacaktır" dedi. 

PERSONELİN EN İYİ HAKLARA SAHİP OLMASINI İSTİYORUZ
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden SGK Başkanı İlhan, personelin sorun ve talepleriyle ilgili her zaman görüşmeye hazır olduğunu belirtti. Birlikte görev yaptıkları SGK personelinin en iyi haklara sahip olmasını kendilerinin de istediklerini anlatan İlhan, fazla mesai ücretlerinin ve ikramiyelerin ödenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kurum olarak tüm mağduriyetleri gidermeyi hedeflediklerini kaydeden İlhan, merkez müdürlüğü görevini vekaleten yürüten personelin de mağdur edilmemesi için gerekli çalışmayı yaptıklarını bildirdi.
ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans