DUYURULAR
SGK Personeli, Uzman Kadrolarına Geçirilmeli

SGK Personeli, Uzman Kadrolarına Geçirilmeli


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, “Alanında yetişmiş olan SGK personeli, uzman kadrolarına geçirilmelidir. Bu konuyu her platformda dile getiriyor ve takipçisi oluyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Ankara 1 Nolu Şube’nin SGK Ankara İl Müdürlüğü Sıhhıye Sosyal Güvenlik Merkezi’nde düzenlediği toplantıda kamu görevlileriyle bir araya geldi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba’nın yanı sıra Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Rafettin Eker, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda merkez müdürlüğü çalışanı katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Akbaba, SGK’nın 80 milyon vatandaşa bire bir hizmet veren bir kurum olduğunu belirtti. Kurumun hızlı ve kesintisiz hizmet vermesinin kurumdaki kamu görevlileri sayesinde olduğuna dikkat çeken Yıldırım Akbaba, “SGK, doğumdan ölüme kadar tüm vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir kurum. Ülkemizin adeta bel kemiği. Bu kadar önemli bir kurumun personeli de hiç şüphesin o derece önemlidir. SGK personeli alanında yetişmiş kişilerdir. Herhangi bir aksaklık, hata oluşmaması için yıllardır aynı birimde, aynı alanda çalışan personel var. Bunun için personelin çalışma şartları iyileştirilmeli, SGK personeli uzman kadrolarına geçirilmelidir. Büro Memur-Sen olarak bu konuyu her platformda dile getiriyor ve takipçisi oluyoruz. Diğer taraftan 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için de gereken mücadeleyi veriyoruz” dedi.

Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül ise, şube olarak her zaman üyelerle bir araya gelmeye devam edeceklerini kaydetti. Bülbül, “Büro Memur-Sen olarak bizler büyük bir aileyiz. Ailemizin her bir ferdi bizler için çok önemli. Şube yönetimi olarak her gün bir kurumumuza giderek oradaki arkadaşlarımızla bir araya geliyor, sorunlarını ve taleplerini dinliyoruz. Kamu görevlilerimizin bize verdiği yetki ile sorunların çözümü için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Toplantının ardından 1 Nolu Şube tarafından üyelere çiğ köfte ikramı yapıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans