DUYURULAR
SGK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Açıldı

SGK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Açıldı


Büro Memur-Sen’in katıldığı Kurul İdari Kurul (KİK) toplantısında karar altına alınan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açıldı. Sınavın açılmasının olumlu olduğunu ancak yeterli olmadığını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, şube müdürü, merkez müdürü ve merkez müdür yardımcılıkları için de en kısa sürede sınavın açılması gerektiğini söyledi.

Kamu görevlilerinin hakları için mücadele eden genel yetkili sendika Büro Memur-Sen’in bir talebi daha hayata geçiyor. Büro Memur-Sen, yetkili sendika olarak katıldığı SGK KİK toplantısında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasını istedi. Büro Memur-Sen’in bu talebi üzerine sınavın açılması toplantı tutağına yazılarak imza altına alındı. SGK, KİK kararı doğrultusunda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını açtı ve kurumsal sitesinden sınavın duyurusunu yaptı. Buna göre, unvan değişikliği sınavı 24 Nisan 2016, görevde yükselme sınavı ise 30 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. Sınav başvuruları, 25 Ocak-8 Şubat 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, sınavın açılmasını olumlu bulduklarını ancak sınavın kapsam yönünden yetersiz olduğunu belirtti. Şube müdürü, merkez müdürü ve merkez müdür yardımcılığı kadrolarının sınavda yer almamasının üzücü olduğunu vurgulayan Nihat Tunç, “Uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz, KİK toplantısında karara bağladığımız SGK görevde yükselme sınavı nihayet açıldı. Sendika olarak SGK’daki kamu görevlilerimiz için bir başarı daha elde etmekten mutluyuz. Ancak şube müdürü, merkez müdürü ve merkez müdür yardımcılığı kadroları sınavda yer almadı. Bu kadrolarda sınavda yer almalıydı çünkü çoğu merkez müdürü ve merkez müdür yardımcılığı kadrolarına vekaleten bakılıyor. Bunun için en kısa sürede şube müdürü, merkez müdürü ve merkez müdür yardımcılığı kadroları için de sınav açılmalıdır. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK’da gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.

SINAV DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans