DUYURULAR
SGK Başkanı’ndan Büro Memur-Sen’e Ziyaret

SGK Başkanı’ndan Büro Memur-Sen’e Ziyaret


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve genel başkan yardımcılarına görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl ile görüştü. SGK Başkanı Bağlı, Genel Başkan Vecdi Yanbaz ve genel başkan yardımcılarına görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkan Yanbaz, Mehmet Selim Bağlı’ya teşekkür etti.

Ziyarette sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, ikramiyelerin ödenmesi, sosyal güvenlik uzmanlığı kadrosunun oluşturulması gibi kurumdaki kamu görevlerinin sorun ve talepleri de görüşüldü. Vecdi Yanbaz, “SGK, ülkemizdeki yaklaşık 80 milyon vatandaşımıza bire bir hizmet veren bir kurum. Beşikten mezara herkesi ilgilendiren, ülkemizin bel kemiği olan kurumların başında gelen SGK’daki kamu görevlilerimiz, hizmetin aksamaması için yoğun tempoda çalışmaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katan kamu görevlilerimizin emekleri görmezden gelinemez. Bunun için kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşturulmalı, talepleri karşılanmalıdır. Genel Yetkili Sendika olarak gerek toplu sözleşmede, gerekse bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde sorunları çözme ve yeni haklar elde etme mücadelesini veriyoruz. SGK yönetimi olarak da kamu görevlilerimizin sorun ve talepleri üzerine hassasiyetle durulmalı ve gereken yapılmalıdır” dedi.

Kurum olarak vatandaşlara hızlı ve kesintisiz hizmet etmeyi şiar edindiklerini belirten SGK Başkanı Bağlı, hızlı ve kesintisiz hizmetin kurumdaki kamu görevlileri sayesinde olduğunu söyledi. Kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Bağlı, bundan sonra da kamu görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak için gerekli çalışmaları yapacaklarını açıkladı. 

Ziyaret sonrasında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’ya el işlemesi tabak hediye etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans