DUYURULAR
SGK Başkanı Bağlı’dan Büro Memur-Sen’e Ziyaret

SGK Başkanı Bağlı’dan Büro Memur-Sen’e Ziyaret


​Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ı makamında ziyaret etti. Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlu olmasını dileyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “Paydaşı olduğumuz SGK’da çalışan kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları daha iyi konuma getirilmelidir. Bu şekilde Sosyal Güvenlik Haftası daha büyük önem kazanacaktır” dedi.

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret eden SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcılarıyla bir araya geldi. 

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten SGK Başkanı Bağlı, Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen’i ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Her yıl Mayıs ayı içerisinde Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri düzenleyerek Sosyal Güvenlik bilincinin canlı tutulmasına önem verdiklerini kaydeden Bağlı, “Ülkemizde her vatandaşımız doğduğu andan itibaren bir isme ve yurttaşlığa hak kazandığı gibi, sosyal güvenlik imkanlarına da aynı andan itibaren hak kazanmaktadır. Bizler hiçbir din, dil, cinsiyet, ırk ayrımı yapmaksızın yaklaşık 30 bine yakın çalışanımız ile tüm vatandaşlarımıza ülkemizin her bir yerinde hızlı, ulaşımı kolay ve kapsamlı bir sosyal güvenlik hizmeti vermekteyiz. Çalışmalarımız, kurumumuzun hizmet kalitesini artırma, vatandaşlarımızın hizmetlere daha kolay ve hızlı ulaşmasına yönelik imkanlar sağlama ve kurum çalışanlarımızın en iyi haklara sahip olması odaklıdır” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, SGK Başkanı Bağlı ve beraberindeki heyete teşekkür ederek Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutladı. SGK’nın vatandaşlara hızlı ve kesintisiz hizmet vermesinin kurumdaki kamu görevlileri sayesinde olduğunu kaydeden Genel Başkan Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak SGK’nın paydaşıyız. SGK, hem vatandaş hem de kamu görevlileri olarak bizleri de yakından ilgilendiriyor. SGK tarafından vatandaşlarımıza verilen hızlı, kesintisiz ve kaliteli hizmet şüphesiz kurumdaki vefakar ve çalışkan kamu görevlilerimiz tarafından sağlanmaktadır. Bunun için Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak paydaşı olduğumuz SGK’da çalışan kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları daha iyi konuma getirilmelidir. Bu şekilde Sosyal Güvenlik Haftası daha büyük önem kazanacaktır. Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, il sosyal güvenlik uzmanı/sosyal sigorta uzmanı kadroları açılmalıdır. Fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeler verilmelidir. İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir” diye konuştu.

SGK Başkanı Bağlı, görüşmenin sonunda Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’a hediye takdim etti. Görüşmede SGK Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Özer de hazır bulundu.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans