DUYURULAR
Paylaşmak İçin Engel Yok

Paylaşmak İçin Engel Yok


Memur-Sen Engelliler Komisyonu tarafından, farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel organize edilen gösteri maçında, Memur-Sen ve Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı karşı karşıya geldi.

Memur-Sen Yönetimi ve Memur-Sen'e Bağlı Sendika Başkanları ile Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı arasında "Hayatı paylaşmak, yaşamak ve engelleri aşmak için engel yok. Engellenen var" sloganıyla 19 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen maça birçok sivil toplum temsilcisinin yanı sıra, gençler, engelliler, gazeteciler ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların temsilcileri katıldı. Karşılaşmada Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş da yer alırken, Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu da karşılaşmayı izledi.

Maçın hakemliğini Memur-Sen Onursan Başkanı ve TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu yaptı. Maçı, 5-2'lik skorla Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı kazandıMaçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yalçın, "Engelleri derinleştiren fiziki zorluklar ve öteki üreten zihniyetler var. Fiziki koşullar düzeltilmeli, engel üreten zihniyetler değişmelidir. Engelli insanımızı ihmal etmememiz onlara karşı duyarlı olmamız, ortamları engelsiz hale getirmemiz gerekir. Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok" dedi.

DESTEK VAR ENGEL YOK 

Engelin olmadığını burada bir kez daha herkese gösterdiklerini söyleyen Yalçın, inancın engel tanımayacağını vurgulayarak, "Bunu gördüğümüz kadar göstermek ve kamuoyunda duyarlılık oluşturmak adına bu müsabakayı organize ettik. Osmanlıspor Ampute Futbol Takımımızla sahaya indik. Sosyal hayata katılan engelli sporcularımız, gösterdikleri müthiş azim ve mücadeleyle topluma örnek olmaktadırlar. Bu mücadeleyi yürekten destekliyoruz. Tekrar altını çizerek belirtmek istiyorum; Engellilik yoktur engeller vardır. Bu engellerin aşılmasına katkı sunmak için bu maçı organize ettik. Kazanan insanlık oldu. Biz destek varsa engel yoktur diyoruz. Diğer bir konuda, kamuda çalışan hizmetli kadrosundaki engellilerin bir an önce memur kadrolarına aktarılması için gereken yapılmalıdır. Engelli kamu görevlilerimizin sorunları bu yıl çözülmelidir" şeklinde konuştu.

UĞURLU: ELE ELE VERİRSEK ENGELLER AŞILIR 

Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Elvan Uğurlu ise, "Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bugün bir kutlama günü değil, engellilerin sorunlarının konuşulduğu ve engellerin aşılması için gerekenin yapılması gerektiği önemli bir gün. Bugün farkındalık oluşturmak adına böyle bir organizasyon yaptık. Siyaseti, bürokrasiyi ve toplumun bütün kesimlerini de bu farkındalığı oluşturmak için gereken sorumluluğu almaya davet ediyoruz. Memur-Sen Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcılarımıza da, empati yaparak böyle bir organizasyonda bulundukları ve bizlere gereken desteği verdikleri için teşekkür ediyorum. El ele verebilir, gönül gönüle gelebilirsek engellerin aşılacağını, engelsiz bir dünyanın var olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Maçın sonunda, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu, Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı'na plaket takdim etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans