DUYURULAR
Özşahin: Kamu Görevlilerimizin Sorumluluğu Bizlerin Üzerinde

Özşahin: Kamu Görevlilerimizin Sorumluluğu Bizlerin Üzerinde


Aydın’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, “Kamu görevlilerimizin sorumluluğu bizlerin üzerinde. Bunun bilincinde olarak kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması için mücadele ediyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş, Aydın Şube Başkanı Kaan Çetinbaş ve şube yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Aydın’daki kurumları ziyaret etti. Kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen heyeti, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinledi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN SORUMLULUĞU BİZLERİN ÜZERİNDE

İllerdeki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin bu yıl yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmeye taşınacağını belirten Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren üyelerimizin ve kamu görevlilerinin taleplerini mercek altına aldık. Bilindiği gibi hizmet kolumuzda 50’nin üzerinde kurum var. Bu kurumlardaki kamu görevlilerimizin sorumluluğu bizlerin üzerinde. Bunun bilincinde olarak kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması için mücadele ediyoruz. Genel merkez bünyemizde Talep Takip Birimi oluşturduk. Bu sayede illerimizden gelen talep ve önerilerin alınması, takibinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için elektronik takip sistemine geçtik. Üyelerimizden gelen talepler bir havuzda toplanıyor, burada inceleniyor daha sonra çözümü için girişimlere başlıyoruz. İlgili kurumlara talepleri iletiyor ve takibini gerçekleştiriyoruz. Geneli ilgilendiren sorun ve talepleri de toplu sözleşmeye taşıyacağız. Sorunların çözümü, taleplerin karşılanması noktasında tüm gücümüzle irade ortaya koyuyoruz” dedi.

YENİ KAZANIMLARA İMZA ATACAĞIZ

Önceki yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede Memur-Sen olarak büyük bir başarı elde ettiklerini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ise bu yılki toplu sözleşmede de çok sayıda kazanıma imza atacaklarını söyledi. Çetinkaya, “3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanımla büyük bir başarı elde ettik. Tabi ki kamu görevlilerimizin sorunlarının tamamı çözüme kavuşturulmuş değil. Bu yıl ki toplu sözleşmeye sağlam bir şekilde hazırlanacağız ve güçlü bir şekilde katılacağız. Kamu görevlilerimizin tüm sorunlarını çözmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. İnşallah toplu sözleşmede çok sayıda yeni kazanıma imza atacağız” diye konuştu.

SESSİZ YIĞINLARIN GÜRLEYEN SESİYİZ

Büro Memur-Sen’in erdemliler hareketi olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bilgöl de “Bizler her zaman mazlumun ve haklının yanında, zalimin ve haksızlığın karşısındayız. Nerede bir mağduriyet varsa oraya Büro Memur-Sen olarak el uzatıyoruz. Sessiz yığınların gürleyen sesi oluyoruz. Bizler kamu görevlilerimizden aldığımız gücü, kamu görevlilerimiz, milletimiz ve ülkemiz için kullanıyoruz. Bundan sonra da hak bildiğimiz yolda emir adımlarla yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Büro Memur-Sen heyetinin kurum ziyaretleri sırasında çok sayıda kamu görevlisi hak mücadelesine destek vermek için Büro Memur-Sen’e üye oldu.

Genel Başkan Vekili Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Çetinkaya, Bingöl, Genel Başkan Danışmanı Demirgüneş, Şube Başkanı Çetinbaş ve şube yönetim kurulu üyeleri, kamu görevlilerinin ardından kurum yöneticileriyle de görüşerek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans