DUYURULAR
Özşahin: Kadına Önem Vermeyen Toplum Gelişemez

Özşahin: Kadına Önem Vermeyen Toplum Gelişemez


Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın kamu görevlileriyle bir araya geldi. Genel Başkan Vekili Özşahin, “Cenneti anaların ayakları altına seren bir dinin mensuplarıyız. Kadına önem vermeyen toplum gelişemez” dedi.

Büro Memur-Sen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın kamu görevlileriyle buluştu. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ömür Demirgüneş ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Meteroloji Genel Müdürlüğü’nde çalışan kadın kamu görevlilerini ziyaret etti. Büro Memur-Sen heyeti, kadın kamu görevlilerine çiçek dağıtarak onların kadınlar gününü kutladı.

KADINLARIN UĞRADIĞI EŞİTSİZLİKLER SON BULMALI

Genel Başkan Vekili Özşahin, evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda ise saygın bir fert olan kadınların toplumda ve ailede önemli roller üstlendiğini söyledi. Özşahin, “Gerek dinimiz İslam, gerekse gelenek, görenek ve adetlerimiz kadına büyük önem vermektedir. Cenneti anaların ayakları altına seren bir dinin mensuplarıyız. Peygamber efendimiz veda hutbesinde kadınlara iyi davranılması gerektiğini söylemiştir. Bunun için kadınların uğradığı eşitsizlik, haksızlık ve ayrımcılıklar bir an önce son bulmalıdır. Unutulmamalıdır ki kadına önem verilmeyen, ihmal edilen toplumlar sağlıklı olamaz, gelişme gösteremez. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak kamuda başörtüsü yasağının kaldırılması, süt izni gibi önemli kazanımlara imza attık. Bundan sonra da kadın kamu görevlilerimiz ve tüm kadınlarımız için çalışmaya ve kazanım üretmeye devam edeceğiz” dedi.

HAVACILIK TAZMİNATI ÖDENMELİ

Büro Memur-Sen heyeti, kadın kamu görevlilerinin ardından Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım ile görüştü. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, Genel Müdür İsmail Güneş ile yapılan görüşmede kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti. Ahmet Sefa Özşahin, kamu görevlilerinin hakkı olan havacılık tazminatının mutlaka ödenmesi gerektiğini vurguladı. Sendika olarak talepleri olan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açıldığı için teşekkür eden Ahmet Sefa Özşahin, sınavların düzenli olarak açılmaya devam etmesini istedi. Özşahin, meteorolojist kadrosunun da en kısa zamanda oluşturulması gerektiğini söyledi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Müdür İsmail Güneş, havacılık tazminatı ve meteorolojist kadrosu için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Kamu görevlilerinin taleplerinde haklı olduğunu kaydeden İsmail Güneş, Maliye Bakanlığı’nın onayıyla her iki konunun da çözüme kavuşacağını kaydetti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans