DUYURULAR
Özşahin: Haksızlıklar Karşısında Dimdik Duran Bir Sendikayız

Özşahin: Haksızlıklar Karşısında Dimdik Duran Bir Sendikayız


Balıkesir’de konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, “Bir yerde haksızlık varsa ‘bana ne’ deyip kulak tıkayamaz, görmezlikten gelemeyiz. Biz haksızlıklar karşısında mazlumun yanında dimdik duran bir sendikayız. Böylede olmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ile birlikte Balıkesir’deki kurumları ziyaret etti. Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Gür ve şube yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya, kamu görevlileriyle tek tek görüşerek onların sorun ve taleplerini dinleyerek not aldı.

HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA DİMDİK DURUYORUZ

Sorun ve taleplerin takipçisi olacaklarını söyleyen Genel Başkan Vekili Özşahin, hizmet sendikacılığını şiar edindiklerini, bunun için nerede bir sorun varsa orada olduklarını belirtti. Kamu görevlilerinden aldıkları gücü kamu görevlilerinin en iyi şartlarda çalışması, milletin ve ülkenin geleceği için kullandıklarını vurgulayan Özşahin, “Bizler koltukta oturmak için değil kamu görevlilerimize, milletimize ve ülkemize hizmet etmek için sendikacılık yapıyoruz. Bir yerde haksızlık varsa ‘bana ne’ deyip kulak tıkayamaz, görmezlikten gelemeyiz. Biz haksızlıklar karşısında, mazlumun yanında dimdik duran bir sendikayız. Böyle de olmaya devam edeceğiz. Bunun için hak ve adalet yolunda, kamu görevlilerimize kazanım yolunda, milletimizin ve ülkemizin geleceği yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ

Genel yetkili sendika olarak Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’ndaki yaklaşık 300 bin memurun temsilcisi olduklarını hatırlatan Özşahin, “Genel yetkiyiz, çünkü kamu görevlilerimiz bizlere güveniyor. Bu güven boşuna değil. Yıllardır yetkili olan sendikalar, kamu görevlilerine bir şey kazandırmadı. Kendi koltuklarını sağlamlaştırmak için çalıştılar. Kamu görevlilerimizin sorunlarını, taleplerini görmezlikten, duymazlıktan geldiler. Bizim yetkili olmamızla kazanımlar elde edilmeye başlandı. En son yılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanım elde ettik. Bunları tabi ki yeterli görmüyoruz. 4/B ve 4/C’lilerin kadroya alınması, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, sivil memurların görev tanımlarının yapılması, emniyette görevde yükselme sınavının açılması, kısacası hizmet kolumuzdaki tüm kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşturuluncaya, hakları verilinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Kamu görevlilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağız. Yeni kazanımlarla hep birlikte daha güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

TALEPLERİN KARŞILANMASI İÇİN TER AKITACAĞIZ

Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya ise, il ziyaretlerinde görüşülen kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin toplu sözleşme masasına taşınacağını kaydetti. Çetinkaya, “Kamu görevlilerimiz şunu bilsin ki, bizlere iletilen sorun ve talepler konuşulduğu yerde kalmayacak. İllerde görüştüğümüz kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini bu yıl yapılacak 4’üncü dönem toplu sözleşmeye taşıyacağız. Taleplerin karşılanması için mücadele edecek, ter akıtacağız. Devletimize ve milletimize hizmet eden kamu görevlilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız. İnşallah toplu sözleşmeden kazanımlarla kalkacağız” şeklinde konuştu.

KURUM YÖNETİCİLERİNE ZİYARET

Özşahin ve Çetinkaya, beraberlerindeki Şube Başkanı Ahmet Gür ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kamu görevlilerinin ardından Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, İşkur İl Müdürü Nazım Balcı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu’yu ziyaret etti. Büro Memur-Sen heyeti, kurumlardaki kamu görevlilerinin sorun ve beklentileri üzerinde bilgi alışverişinde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans