DUYURULAR
Özşahin: Hak Gaspına Fırsat Verilmemeli

Özşahin: Hak Gaspına Fırsat Verilmemeli


Kamu görevlileriyle gerçekleştirilen istişare toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, “Kadroya alınan sözleşmeli kamu görevlilerinin ikinci sınıf devlet memuru muamelesi görmesini doğru bulmuyoruz. Kamu görevlilerinin sözleşmeli olduğu dönemdeki hizmet süreleri kazanılmış hak aylık, derece ve kademede değerlendirilmelidir. Bu kamu görevlilerinin kazanılmış hakkıdır” dedi.

Daha önce 4/B kadrosunda görev yapıp sonrasında kadroya alınan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlileri Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ve Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinledi. Kamu görevlileri sözleşmeli olarak görev yaptıkları sürelerinin, kazanılmış hak, aylık, derece ve kademe olarak değerlendirilmesini istedi.

ÖZŞAHİN: YENİ KAZANIMLAR İÇİN TER DÖKÜYORUZ

Kamu görevlilerinin haklı taleplerinin karşılanması gerektiğini vurgulayan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Özşahin, bu konuda gereken çalışmaların yapılacağını söyledi. Büro Memur-Sen olarak, emek, ekmek ve özgürlük mücadelesi verdiklerini belirten Özşahin, “Bizim sendikacılık anlayışımızın temelinde hizmet etmek vardır. Kamu görevlilerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için alın teri döküyoruz. Genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına talepleri taşıyor, sorunları dile getiriyor, kazanımlara imza atıyoruz. Bugüne kadar kamu görevlileri adına elde edilen kazanımların tamamında bizim emeğimiz var” diye konuştu.

KAZANILMIŞ HAKLAR VERİLMELİ

Kamu görevlilerinin çözülmesi gereken birçok sorunu bulunduğunu, sorunları tespit ederek çözüm ürettiklerini belirten Özşahin, “Kadroya alınan sözleşmeli kamu görevlilerinin ikinci sınıf devlet memuru muamelesi görmesini doğru bulmuyoruz. Kamu görevlilerinin sözleşmeli olduğu dönemdeki hizmet süreleri kazanılmış hak aylık, derece ve kademede değerlendirilmelidir. Bu kamu görevlilerinin kazanılmış hakkıdır” şeklinde konuştu.  

BİNGÖL: ÖRGÜTLENMEYE ÖNEM VERİYORUZ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ise, örgütlü olmanın önemine dikkat çekerek, “Örgütlü olursak ülkemiz kazanır, milletimiz kazanır. Bizim amacımız emek kesiminin ekmeğini büyütmek ve kamu görevlileri adına yeni kazanımlara imza atmaktır. Türkiye’nin mevcut durumu içerisinde ülkesi ve milleti için mücadele edecek örgütlü yapılara ihtiyaç olduğu ortadadır. Bu boşluğu Büro Memur-Sen ve Memur-Sen doldurmaktadır. Bizler emek ve ekmek mücadelemizi verirken aynı zamanda da milli iradeye sahip çıkan teşkilatız” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans