DUYURULAR
Özşahin: 4/B ve 4/C’lilere Kadro Mücadelemizden Vazgeçmeyeceğiz

Özşahin: 4/B ve 4/C’lilere Kadro Mücadelemizden Vazgeçmeyeceğiz


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) 4/B’lilerle yapılan toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, “4/B ve 4/C’lilerin maruz kaldığı insanlık dışı uygulamalar son bulmalı, özlük hakları verilmelidir. 4/B ve 4/C’lilere kadro kırmızı çizgimizdir. Kadro mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen, SGK’da görev yapan 4/B’lilerin temsilcileriyle sendika genel merkezinde yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Rafettin Eker, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ve SGK’ya bağlı Ankara’da görev yapan yaklaşık 500 4/B’li personelin temsilcileri katıldı.

EMEK VE EKMEK MÜCADELESİ VERİYORUZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, insan ve hizmet merkezli sendikacılık yaptıklarını belirtti. Ahmet Sefa Özşahin, “Kimseyi ırkından, dininden, mezhebinden dolayı ayrıştırma yapmıyor, kimseyi ötekileştirmiyoruz. Sendika olarak kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmeyi, ülkemizi daha iyi noktalara taşımayı, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırılmasını ilke edindik. Biz ülkemizin, kamu görevlilerimizin kaygısını taşıyor, emek ve ekmek mücadelesi veriyoruz. Mazlumların ve mağdurların yanında, zalimlerin ve haksızlıkların ise karşında duruyoruz” dedi.

KADRO MÜCADELESİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak, kamu görevlilerinin sorunlarının ve taleplerinin takipçisi olduklarını kaydeden Özşahin, sorun ve talepleri her platformda gündeme getirdiklerini söyledi. Kamu görevlilerine çok sayıda kazanım elde ettiklerinin altını çizen Özşahin, 4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi mücadelesinden asla vazgeçmediklerini vurguladı. 4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesini Büro Memur-Sen’in sağlayacağına dikkat çeken Özşahin, “Kamuda maalesef statüler arasında adaletsizlik var. Bizim için 4/A, 4/B, 4/C ayrımı yoktur. Statüler arasındaki ayrımcılık son bulmalıdır. Tayin hakkı olmayan, görevde yükselme şansı bulunmayan, ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalan, doğum, ölüm ve ücretsiz izin hakları kadrolu memurdan farklı olan 4/B ve 4/C’liler kadroya geçirilmelidir. 4/B ve 4/C’lilerin maruz kaldığı insanlık dışı uygulamalar son bulmalı, özlük hakları kendilerine verilmelidir. Herkes bilmelidir ki, sendika olarak bu kardeşlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. 4/B ve 4/C’lilere kadro bizim kırmızı çizgimizdir. Kadro mücadelesinden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. İş ve meslek danışmanlarının, Devlet Arşivleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki sözleşmelerinin nasıl kadroya geçirilmesini sağladıysak kamudaki tüm 4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesini de sağlayacağız” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans