DUYURULAR
“Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye”

“Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye”


“Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye” programı Zonguldak'ta yapıldı.

“Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye” programı Zonguldat'ta yapıldı. Programa Memur-Sen Genel Başkan Yadımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç ve Memur-Sen teşkilatları katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “Terörle arasına mesafe koyamayanlara, teröre açıktan veya dolaylı olarak destek verenlere haddini bildirmek için ‘yeniden istikrar’ diyeceğiz” dedi.

Uslu, Zonguldak Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda,”Yaptığımız faaliyetler millet tarafından takdir edilmiş, kamu görevlilerinin teveccühünü kazanmıştır. 850 bin üyeyle hem nicelik hem de nitelik bakımından Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli konfederasyonu olduk” diye konuştu.

KAZANIMLARIN SÜRMESİ İÇİN İSTİKRAR

Uslu, Anayasadan ve diğer bütün mevzuattan vesayetin izlerinin silinmesi ve toplumun tüm katmanlarının insan onurunun gerektirdiği haklarla buluşmasının kendileri için olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“2002’den bu yana Türkiye’yi yöneten siyasi akıl, bizim de inandığımız, yaşadığımız, yaşatmak ve yaymak için çabaladığımız, çalıştığımız değerlerden neşet etmiş doğrular üzerinden faaliyetlerini yürüttü. İnsani fıtratla uyumlu bir demokratik hukuki düzen kurma çabamızı boşa düşürmek istiyorlar. Millete hizmet yerine ihaneti tercih edenleri, kazandıklarımızı yok saymayı planlayanları, başörtüsü yasağını, katsayı dayatmasını yeniden uygulamaya sokmayı beyannamelerine koyanları biliyoruz.  Bu kazanımlardan geri dönülmemesi ve yeni kazanımların sürmesi için siyasal ve ekonomik istikrarın sürmesi ve toplumsal barışın devam etmesi gerekmektedir. Terörle arasına mesafe koyamayanlara, teröre açıktan veya dolaylı olarak destek verenlere haddini bildirmek için yeniden istikrar diyeceğiz.”

ERDOĞMUŞ: ENFLASYON CANAVARININ BAŞINI EZDİK

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ise Memur-Sen’in 3. Dönem Toplu Sözleşme’de elde ettiği kazanımları şu sözlerle anlattı: “Kazanımlarımızla sadece toplu sözleşme tarihine değil çalışma hayatına damgamızı vurduk. Genel Toplu Sözleşmeyle 43, hizmet kolları toplu sözleşmesiyle 170 olmak üzere toplam 213 kazanımla kapsamlı, bol kazanımlı ve kamu görevlilerini mutlu eden bir toplu sözleşme imzaladık. Kamu görevlilerinin zaferiyle sonuçlanan 3. Dönem Toplu Sözleşmesiyle, 2016 yılı için yüzde 6+5, kümülatif ise yüzde 11.3, 2017 yılı için yüzde 3+4 kümülatif ise yüzde 7.12 zam alarak enflasyon canavarının başını ezdik. Bu iki yıllık bazda yüzde 19.2 zam demek”

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, Zonguldak'taki toplantının ardından Bartın'da düzenlenen toplantıya katıldı.

 

 

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans