DUYURULAR
MÜCADELEMİZDE 23 YIL

MÜCADELEMİZDE 23 YIL


19 Nisan 1995 günü Ankara Valiliğine yapmış olduğu müracaatla Kamu Büro-Sen adı ile faaliyetlerine başlayan sendikamız 23 yıldır üyelerine hizmet etmenin onurunu yaşıyor.

Sendikamız 19 Nisan 1995 tarihinde Ankara Valiliğine yapmış olduğu yazılı müracaatı ile Tüzel Kişilik kazanarak Kamu Büro-Sen (Kamu Büro Çalışanları Sendikası) adı altında faaliyetlerine başladı. 

Mehmet Akif İNAN’ın liderlik etiği bu kutsal yürüyüşümüze M.Fatih UĞURLU, M. Emin ZARARSIZ, Mesut KINACI, Sait İNAN, Remzi SAĞLAR,  Sedat KADIOĞLU ve Mustafa ATEŞ ile başladık.

03 Mart 2002 1.Olağan Kongremizde Büro Memur-Sen adını alarak yolumuza devam ettik. Bir avuç insan ile koyulduğumuz yolda her menzilde birer birer artarak on binlere ulaştık.

24-25 Aralık 2016 tarihlerinde yapılan Büro Memur-Sen 6’ncı Olağan Genel Kurulunda oluşan yeni yönetim kadrosu :
-Vecdi YANBAZ (Genel Başkan)
-Ahmet Sefa ÖZŞAHİN (Genel Başkan Vekili)
-Metin YILANCI (Genel Başkan Yardımcısı - Teşkilatlanma)
-Bekir TURHAN  (Genel Başkan Yardımcısı – Mali İşler)
- Yıldırım AKBABA (Genel Başkan Yardımcısı – Basın/İletişim)
- Turan ÇETİNKAYA (Genel Başkan Yardımcısı – Mevzuat ve Toplu Sözleşme)
- Feyim BİNGÖL (Genel Başkan Yardımcısı – Eğitim ve Sosyal İşler) 

Büro Memur-Sen olarak dil, din, ırk gözetmeksizin her zaman haklının ve mazlumun yanında yer aldık. İnsanlarımızı kutuplaştıran ve kamplaştıran faaliyetlerin hep karşısında olduk. Kamu çalışanlarımızın üzerinden siyaset yapılmasına izin vermedik. Sendikacılık hayatına Ankara ‘da başladık, fakat şu an ülkemizin dört bir yanına ulaşmış durumdayız.  Kamu görevlilerimizin hakları için mücadele ederken ülkemizin daha fazla kalkınması, demokratikleşmesi, insan hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi gibi konularda da sorumluluğumuzu yerine getirdik. Her zaman haksızlıkların, zalimlerin karşısında; haklının ve mazlumun yanında olduk. Mücadelemizde devletimize zarar veren oyunların içerisinde olmadığımız gibi kamu çalışanlarımızın haklarını savunurken devletimizin de daha ileriye yol alması çabası içerisinde olduk.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz: “Kamu görevlilerinin sorunlarını daha iyi anlayabilmek için il il, ilçe ilçe gezerek kamu çalışanlarının sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Tespit edilen sorunları raporlar haline getirerek sendikal faaliyetlere dâhil ediyoruz. Kamu Çalışanlarının haklarını elde edinceye dek durmayacağız. Sendikamızı Genel Yetkili Sendika olarak temsiliyete yollayan kamu görevlilerimizin haklarını savunmada hiçbir zaman geri adım atmadık atmayacağız.

 Büro Memur-Sen'in bugünlere gelmesinde emeği, alın teri bulunan, azim ve kararlılıkla çalışan şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Başta Memur-Sen Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan olmak üzere ahirete intikal eden tüm Büro Memur-Sen neferlerini rahmetle anıyoruz. Büro Memur-Sen ailesinin 23.yıl dönümünü kutlar, çalışmalarımızın büyük bir ivme kazanarak yoluna devam etmesini temenni ederim.”

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans