DUYURULAR
Miraç, Ümmetin ve Milletin Huzuruna Vesile Olsun

Miraç, Ümmetin ve Milletin Huzuruna Vesile Olsun


Miraç Kandili’nin üyelerimize, kamu görevlilerimize, milletimize, ülkemize ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini ve İslam Aleminde akan kanın durmasını Yüce Allah’tan diliyoruz.

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Yüce Allah tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (SAV), Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen ve varlığın özüne ve anlamına yolculuğu ifade eden İsrâ ve Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur.

Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere, iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme fırsatı sunar. Miraç, sadık ve samimi bir iman, ibadet ve taat, ihlas ve takva, güzel huy ve ahlâk, hayır ve hasenat, hak ve hakikat, doğruluk ve dürüstlük, adalet ve sevgi, merhamet ve şefkat, dostluk ve kardeşlik, sabır ve sebat, fedakârlık ve cömertlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi fazilet ve erdemler ile yükselmektir.

Bu vesileyle Sevgili Peygamberimizin miracından ilham alarak bireyin, toplumun ve topyekun bütün insanlığın yükselişi üzerinde yeniden düşünmek durumundayız. Bugün hem ülke, hem de İslam Alemi, hem de insanlık olarak, insanı yüceltecek miraç değerlerine daha fazla muhtacız. Çünkü İslam dünyasında akan kan hala devam etmektedir. Yaşanan olumsuzluklara millet olarak, ülke olarak, İslam Alemi olarak birlik ve beraberliğimizi arttırarak dur diyebiliriz.

Bu kutlu Miraç Gecesini hakkıyla ihya edebilmeli, ümmetin, milletin huzuru ve güvenliği için dualar etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dua, Rahmet kapılarının açılmasına vesile olan, kardeşlik iklimini getiren, fitne ve nifakın yayılması için çaba sarf eden şer odaklarının da kabusu olan büyük bir nimettir.

Büro Memur-Sen olarak, bu duygu ve düşüncelerle bütün üyelerimizin, vatandaşlarımızın ve İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, Miraç Kandilinin aziz milletimizin, Alem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans