DUYURULAR
Milletvekili Aydın: Büro Memur-Sen, Milli İradeye Sahip Çıkıyor

Milletvekili Aydın: Büro Memur-Sen, Milli İradeye Sahip Çıkıyor


Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, “Büro Memur-Sen ve Memur-Sen sadece sendikacılık yapmıyor, sadece memura sahip çıkmıyor. Aynı zamanda bu ülkeye, milli iradeye, kardeşliğimize, değerlerimize, kültürümüze, ay yıldızlı bayrağa sahip çıkıyor” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın ve AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Ankara şube başkanları, şubelerin yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleriyle bir araya geldi.  

‘EVET’ OYU VEREN DE ‘HAYIR’ OYU VERENE DE SAYGI DUYUYORUZ

16 Nisan’da yapılacak olan referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Ertan Aydın, “Özellikle paketin içinde insanların kafasına takılan soru işaretleri var mı, yok mu? Bunları tespit ediyoruz. İnsanlarımızı belli konularda yanlış bilgilendirmişler.  Maddeleri tek tek anlatınca vatandaşlarımızın rahat bir şekilde gerçeğin ne olduğunu anladıklarını görüyoruz. Milletimizin vereceği karara sonuna kadar saygımız sonsuz. ‘Evet’ oyu veren de ‘Hayır’ oyu veren de bizim saygın vatandaşlarımızdır. Ama biz diyoruz ki ‘Evet’ verdikleri takdirde milletimiz için vatandaşlarımız için çok daha pozitif gelişmeler olacak” dedi.

İSTİKRARIN KALICI OLMASI İÇİN “EVET” DENİLMELİ

Türkiye için istikrarın önemli olduğunu vurgulayan Ertan Aydın, “Biz istiyoruz ki, Türkiye büyüsün, daha güçlü bir Türkiye olsun, istikrar kalıcı hale gelsin. Türkiye küçük hesaplar peşinde koşan bir ülke değil. Güçlü Türkiye’ye herkesin ihtiyacı var. Dünya mazlumları bizim gözümüzün içine bakıyor. Ortadoğu’da bitmeyen kan ve gözyaşı var. Bunların müsebbipleri, Türkiye kendi içinde sorunlarla boğuşsun, dünya da ne olup bitiyor ilgilenmesin. Bizim buna izin vermememiz gerekiyor. Biz 2023 hedeflerinin ve daha sonrasının hazırlığını yapıyoruz” diye konuştu.

AYDIN’DAN BÜRO MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in Türkiye için önemli bir şans olduğunu belirten Aydın, “Büro Memur-Sen ve Memur-Sen sadece sendikacılık yapmıyor, sadece memura sahip çıkmıyor. Aynı zamanda bu ülkeye, milli iradeye, kardeşliğimize, değerlerimize, kültürümüze, ay yıldızlı bayrağa sahip çıkıyor. Dünya mazlumları için yapılan çalışmaları yakından takip ediyor, mazlumlara için yapılan çalışmaları takdirle karşılıyorum. 15 Temmuz hain darbe girişiminde sokağa ilk çıkan sivil toplum kuruluşlarından olan Büro Memur-Sen ve Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum. Ülkenin sıkıntıya düştüğü dönemlerde Memur-Sen sorumluluk alıyor ve ciddi bir irade örneği sergiliyor. Ülkemizin geleceğine, umutlarına sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AKBABA, SORUN VE TALEPLER AYDIN’A İLETTİ

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Akbaba, 4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi, havacılık tazminatının ödenmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, sivil memurların verilmeyen hakları, Milli Arşiv Kanunu’nun çıkarılması, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, 666 Sayı KHK ile meydana gelen hak kayıpları gibi kamu görevlilerinin sorun ve taleplerin yer aldığı dosyayı Milletvekili Aydın’a verdi. Akbaba, kamu görevlilerinin haklı taleplerinin karşılanması gerektiğini söyledi.

Dosyayı inceleyen Milletvekili Ertan Aydın, kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve taleplerinin karşılanması için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. Aydın, pazartesi günü Başbakan Binali Yıldırım ile yapacakları toplantıda Büro Memur-Sen’in taleplerini gündeme getireceğini açıkladı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans