DUYURULAR
‘Millete Rağmen’ Anlayışı Son Bulacak

‘Millete Rağmen’ Anlayışı Son Bulacak


Samsun’da konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kendilerini milletten farklı görenler, 16 Nisan'da artık milleti yok sayamayacaklarını, milletin iradesine artık ipotek koyulamayacağını öğrenecekler” dedi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise “Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek hareketi, kamu görevlilerinin yetkili sendikası Memur-Sen olarak her kurumda her kuruluşta varız” diye konuştu.

Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programı Samsun’da gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonunda gerçekleştirilen buluşmaya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların şube başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, referandumla ilgili mesajlar verdi. Ülkenin 15 Temmuz’da işgal hareketiyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Yalçın, “Biz siyaseti uzlaştıralım. 62 maddeyi çıkarsınlar diye zorlayacakken siyaset doğal olarak uzlaştı. Şimdiye kadar olan anayasa değişiklikleri içerisindeki en kapsamlı ve en sistemli anayasa değişikliği getirildi. İlk defa köklü, cerrahi müdahale yapabilecek bir değişiklik geldi” ifadelerini kullandı.

81 İL, 100 İLÇEDE SAHADAYIZ

Memur-Sen’in bu önemli süreçte sorumluluk alarak alanlara indiğini kaydeden Yalçın, “Memur-Sen ailesi, daha Cumhurbaşkanlığı’ndan anayasaya ilişkin değişikliğe onay gelmeden, eylem planını açıklayarak, ’Memur-Sen’e davet tercih Evet’ diyerek, 81 il ve 100 büyük ilçede çalışma başlattı. Çünkü bunun kıymetini biz anlıyoruz. Bu ülkede nelerin olduğunu hangi tuzakların kurulduğunu anlayacak kitle burası. Bu nedenle referandum konusu siyasi partilerin yarış alanı değildir. Referandum konusu, mevcut hükümetle ana muhalefetin çekişme alanı da değildir. Referandum konusu bütün vatandaşların sahip çıkması gereken, bundan sonraki yılları ilgilendirecek olan bir değişiklik ve bu ülkenin en önemli ihtiyacıdır. Ülkenin istikrara olan ihtiyacı ortadadır. Biz istikrarın geldiği, ekmeğin büyüdüğü bir Türkiye için sorumluluk alıyoruz " dedi.

MİLLİ MÜCADELE GİBİ DİRİLİŞ DE SAMSUN'DAN BAŞLAYACAK

Yalçın, 16 Nisan'ın Türkiye'de pek çok şeyi değiştireceğini ifade ederek, "Herkes eşit ama biz biraz daha eşitiz diyenler, 'Köylü milletin efendisidir' deyip Ulus heykelinin ötesine köylüyü sokmayanlar millete rağmen hareket edebilecekleri inancıyla iş yapıyorlar. 16 Nisan'da artık milleti yok sayamayacaklarını, milletin iradesine artık ipotek koyulmayacağını öğrenecekler. Bu ülkeye dair söz söylemek isteyenler ülkenin gerçek sahibi olan millete rağmen adım atamayacaklar" şeklinde konuştu. 

Milli Mücadelenin Samsun'dan başladığını hatırlatan Yalçın, "Milletimiz bir asır önce buradan, Samsun'dan ayağa kalkmıştı. Bugün görüyorum ki yine buradan ayağa kalkacak. Coşkuyla ve hırsla burada toplanan kalabalık, 16 Nisan'da başlayacak yeni dönemin habercisidir" diye konuştu.

NEVRUZ BAYRAMI HUZUR GETİRSİN

Yalçın, ayrıca "Bugün baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı, baharın milletimize, ülkemize, coğrafyamıza, İslam alemine huzur getirmesini temenni ediyorum. İnanıyorum ki milletimizin 15 Temmuz'da gösterdiği feraset ve dirayet, 16 Nisan'da göstereceği kararlılık da tıpkı cemrenin düşmesindeki gibi ülkemize baharı getirecektir" ifadelerini kullandı.

YANBAZ: MEMUR-SEN OLARAK HER YERDE VARIZ

Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak heyecanlarını hiç yitirmeden emek ve ekmek mücadelesi verdiklerini belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, elde ettikleri kazanımlar ve verdikleri mücadele ile Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütü olduklarını kaydetti. Yanbaz, ülke, millet ve kamu görevlileri için daha güçleneceklerini vurgulayarak, “Memur-Sen güneşi, taştan adamları eritiyor ve taşları diken elleri kurutuyor. Bu güneş vesayet sistemi ve zalimler için endişe olduğu kadar Anadolu’nun ve ümmetin mazlum milyonları için umut, inanç ve sürurdur. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek hareketi, kamu görevlilerinin yetkili sendikası Memur-Sen olarak her kurumda her kuruluşta varız. Dünyanın neresinde inleyen bir yürek varsa oraya insanlık taşıyoruz. Anadolu’nun umudunu artırıyor, hayallerini güçlendiriyoruz. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye için, ülkemiz ve milletimiz için, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Bu bilinçle “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattık. Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği Mayıs ayına kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır” diye konuştu.

DEMİRCAN: MEMUR-SEN’İN DURUŞU ÖRNEK BİR DURUŞTUR

Programa katılan ve kısa bir selamlama konuşması yapan Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Memur-Sen’in sürece sağladığı olumlu destekten memnuniyet duyduklarını vurguladı.

GÜNEYSU: MEMUR-SEN, MİLLETLE BERABERDİR

 Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu ise, "Memur-Sen, sendikacılıkta zirvedir. Memur-Sen, milletle beraberdir. Millet iradesini koruma derdindedir. Biz, emeğe, alın terine değer verilmesini, ekmeğimizin artmasını, saygın iş ve saygın emek konusunda ülkemizin dünya liginde zirveye çıkmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Program aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans