DUYURULAR
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun


Tüm insanlara rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğum günü olarak kutladığımız Mevlid Kandili'nin tüm İslam Alemine barış ve huzur getirmesini diliyoruz.

Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğumu, insanlık tarihinin en önemli olaylarından birisidir. Çünkü onun dünyaya geldiği dönemde, insanlar her türlü değer ölçülerini yitirmiş, yollarını şaşırmışlardı. Peygamberimizin dünyaya gelmesiyle birlikte, insanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır.

Peygamberimiz, alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir elçidir. Hz. Peygamber’i bize en iyi bir biçimde tanıtan Kur’an, onun hayatını yaşanabilir en güzel model olarak takdim etmekte ve kendisini örnek almamızı istemektedir.

Milletimiz ve bütün İslam Alemi, Allah’ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle Peygamberimizin dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili, Hz. Peygamber’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.

Hz. Muhammed’i (SAV) örnek alarak O’nun insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmalıyız. Davranışlarımızı O’nun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirmeliyiz.

Kur’an ahlakını hayatına şiar edinen Peygamberimizin örnekliği, insanlık için  her zaman yol haritası olmaya devam edecektir. Bizlere düşen ise "En hayırlınız, ahlakça en güzel olanınızdır" diyen Hz. Muhammed’in bu mirasına sahip çıkmak, şefkatine mazhar olmak ve ahlakına talip olmaktır. Bu her mümin için ulaşılması gereken  nihai bir  hedef olmalıdır.

Büro Memur-Sen olarak bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam Alemine huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyor, tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutluyoruz.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans