DUYURULAR
Memurlara İndirimli Mobilya Müjdesi

Memurlara İndirimli Mobilya Müjdesi


Bursa’nın İnegöl ilçesinde Mobiliyum AVM’yi ziyaret eden Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, yapılacak anlaşma sonrasında sendika üyelerinin indirimli mobilya alabileceğini söyledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Bursa Şube Başkanı Fatih Hafızoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte Türkiye’nin ilk olan Mobiliyum AVM’sini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yanbaz ve beraberindeki heyeti, Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

MEMURA İNDİRİMLİ MOBİLYA

Ziyarette Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han arasında memurlara mobilya indirimi sağlanması konusunda mutabakata varıldı. Protokol önümüzdeki günlerde imzalanacak. Sendika üyelerine mobilya alımında indirim uygulanacağını ifade eden Yanbaz, “Avantaj kartlar şeklinde bir çalışmamız var. Tüm Türkiye’deki memurlarımızı kapsayacak şekilde bir anlaşma yapmak mümkün olacaktır. Biz bir araya gelir, bunun altyapısını oluştururuz. Sözleşmeye dökeriz. Mobiliyum AVM’deki tüm iş yerlerinden indirimli alım söz konusu olacaktır. Üyelerimiz için bir avantaja dönüşmesi sevindiricidir. Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han ise, İnegöl’de ihracatın yüzde 55’ini yapan firmaların Mobiliyum AVM bünyesinde olduğuna dikkat çekerek, “400 milyon dolara yakın bir mobilya ihracatı söz konusu. Mobilyada söz sahibi olduğumuz Mobiliyum AVM’miz, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuna neler yapabilirizi konuşuyoruz” ifadelerini kullandı. 

YÜZLERCE DEFA EVET
Ziyaret sırasında gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandıran Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, daha özgür ve istikrarlı bir Türkiye için referandumda evet diyeceklerini açıkladı. Vecdi Yanbaz, “Milletin iradesinin parlamenter sistemde net bir yansıması maalesef olmuyor. Cumhuriyetten, demokrasiden, millet iradesinden asla vazgeçilemez. Teklif dahi edilemez. Türkiye’nin tarihindeki darbeler, muhtıralar, olayların hepsini tek tek anlatmama gerek yok. 15 Temmuz hazırlığını yapmış paralel yapıların oluşmaması için, PKK, FETÖ ile yapılacak mücadelenin istikrarlı bir devlet yapısıyla, sistemle ancak gerçekleşebileceğini bildiğimiz için Memur-Sen olarak milletimizin yanında olarak yüzlerce defa evet diyoruz. Biz bir emek örgütüyüz. Ekmeğiniz ve emeğinizi özgürlüğünüzden ayrı tutamıyorsunuz. Daha özgür ve istikrarlı bir Türkiye için istikbalinden, beklentisinden olan çocuklarımız için elbette evet diyeceğiz. Sendikacılığımızın sivil toplum boyutunda evet diyoruz. Bu sürece katkı sağlamaya devam edeceğiz. Memur-Sen 15 Temmuz’un kahramanıdır, darbeye dur diyen sendikasıdır. Gecenin 23.00’ünde ilk açıklamasını yapmış, 1 milyon ailesiyle alanlara inmiş, tankların üzerinde millete dönük tanklara selam durmayacağını ifade etmiş bir sendikadır” dedi.

KAOSLARI TÜRKİYE’NİN YAŞAMAYACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ
2000 yılı öncesi ve sonrası memurların sahip olduğu hakları değerlendiren Yanbaz, “Sizin özgürlüklerdeki artışınız, sizin refah payınızdaki artışınızla eş anlamlılık arz ediyor. 2000 yılları öncesinde memurların maaşlarının ödenemeyeceği günlerden biraz daha istikrarlı bir hükümetle beraber artık bugün pazarlık payımızı, ne alacağımızı konuşacağımız günlere geldik. İstikrarın, özgürlüğün açılımı ile beraber memurların refahının da açılımının geleceği geçmiş 15 yıllık tarihimizde görüyoruz. İstikrarsız hükümetler döneminde bankaların batırıldığı, devalüasyonların yapıldığı, aldığınız bir ürünün ertesi gün 5-10 kat olduğunu yeniden hatırlatmak gerekir mi bilmiyorum. Biz bunları yaşadık. Geldiğimiz noktada buna benzer daha istikrar yapısı olduğunda bunlar size çok sorun olarak yansımıyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi de bizim ümidimiz olması veya parlamenter sistem küçük içerisinde birçok siyasi yapı oluşturduğundan istikrarı bozuyor. 2000 yılları öncesindeki ekonomik kaosları Türkiye’nin yaşamayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans