DUYURULAR
Memur-Sen Heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ziyaret Etti

Memur-Sen Heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ziyaret Etti


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşmede kamu görevlilerinin talep ve beklentileri, Memur-Sen ve bağlı sendikaların kendi alanlarına dair sorun tespitleri ve çözüm önerileri ile çalışma hayatına ilişkin diğer başlıklar ele alındı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlığında, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ile Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak ve Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan'dan oluşan Memur-Sen Heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin de yer aldı.

Oldukça samimi bir havada gerçekleşen görüşmede 5.Dönem Toplu Sözleşme süreci ve teklifler, KPDK görüşmeleri ve talepleri ile kamu personel sistemine dair sorun ve çözüm noktasında gündem olan konu başlıkları ele alındı. KPDK başta olmak üzere Yetkili Emek Örgütleriyle Kamu İşveren Heyetini bir araya geldiği sosyal diyalog mekanizmalarının daha işlevsel ve çözüm üretir hale getirilmesi noktasında ortak karara varıldı.

Görüşmede Genel Başkan Metin Yılancı, özellikle ek gösterge yardımcı hizmetler sınıfının genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, sözleşmeli personelin kadroya alınması, gelir vergisi mağduriyetinin giderilmesi, kamuda kariyer ehliyet ve liyakat sisteminin tam anlamıyla uygulanması ve hayata geçirilmesi başlıkları başta olmak üzere 8 bakanlık ve 44 kurumdan oluşan geniş yelpazeli bir hizmet kolu olmanın sorunlarını yaşadığımızı bu noktada çok mağdur olduğumuzu, artık avantajlı olmak istediğimizi, hizmet kolumuzun kamuda en etkili ve en kapsamlı bakanlıkları kaplamasına rağmen personelimizin sorunlarının büyük bir kısmının hala çözümlenemediğini, bu noktada bakanların ve bürokratların Büro Memur-Sen’de daha fazla iletişim kurması gerektiğini bizzat iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in faaliyetlerini önemsediklerini, bir çok konudaki sivil inisiyatif odaklı çabalarını ve insani gayretlerini takdir ettiklerini, kamu personel sistemi ve kamu görevlilerine dair teklif ve taleplerini de kayda değer gördüklerini dile getirerek ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Memur-Sen heyetine teşekkür etti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans