DUYURULAR
“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” Buluşması Eskişehir'de Yapıldı

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” Buluşması Eskişehir'de Yapıldı


“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” Eskişehir buluşmasında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “16 Nisan, bu ülkede istikrarsız zemini yok edecek, umudu büyütecek, uzun hükümetler dönemini başlatacak. Onun için istikrar, istikbal ve istiklal diyoruz” dedi. En büyük sivil toplum kuruluşu olmanın altında mücadele aşkı yattığını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ise “Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik” diye konuştu.

Memur-Sen Konfederasyonun “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşmaları Eskişehir ayağı yoğun katılımla yapıldı. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan,  Büro Memur-Sen Eskişehir Şubeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şubeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 1 milyon 111 bin 111 üye hedefinin neden önemli olduğunu ve 16 Nisan’daki halk oylamasında neden Evet denilmesi gerektiğini anlattı. Memur-Sen’in etkili bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Yalçın “İdeolojik hezeyanlarla çekişme, çatışma, kamplaşma üreten sendikaların etkisini sona erdiren erdemli güç Memur-Sen’dir. Vesayet baronları tarafından yemlenen sivil görünümlü müesses nizam lejyonerlerinin devrini bitiren sendikal güç Memur-Sen’dir. Biz sadece lejyonerleri bitirmedik. Lejyonerleri besleyen vesayet baronlarını da bitirdik. Şimdi daha güçlü bir şekilde ufka açılmak istiyoruz” dedi.

TEMEL SORUN İSTİKRARSIZLIK

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalçın, emeğin hakkının korunabilmesi için istikrara ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “16 Nisana kadar 'emek' kadar 'evet' için de çalışacağımızı ifade ederek yola revan olduk. Çünkü 16 Nisan, bu ülkede istikrarsız zemini yok edecek, umudu büyütecek, uzun hükümetler dönemini başlatacak, bu ülkenin kalkınmasının ana başlangıç noktası olabilecek bir tarih. Bu ülkenin ana sorunu, temel sorunu istikrarsızlık. Bu ülkede yönetim sorunu var. Parlamenter sistem bu ülkeye huzur getirmedi. Parlamenter sistem bu ülkenin büyümesine fırsat oluşturmadı. 93 yıllık cumhuriyet, 65'inci hükümet, 1,5 yılın altında bir hükümet etme süresi var. Böyle bir zeminde büyüme olur mu? Kalkınma olur mu? 2 yılda değişen hükümetler ne zaman iş yapacaklar. İstikrarsız dönemlerin en büyük mağdurlarından biri de kamu görevlileridir. Bir gecede artan faizleri hatırlayın. Enflasyon canavarı bizleri ne hale getirmişti bir düşünün? Onun için istikrar diyoruz. Onun için istikbal diyoruz. Onun için istiklal diyoruz” ifadelerini kullandı.

DÜŞSÜNLER MİLLETİN YAKASINDAN

20. yıldönümü olan 28 Şubat darbesine de değinen Yalçın, “20 yıl önce bu ülkeyi bir daha eşine az rastlanır bir travmanın içine bıraktılar. Sivil ayaklarla, postal kokularıyla bu toprakların çocuklarına mülteci muamelesi yaptılar. Öz vatanında garip öz vatanında parya hale getirdiler. Sadece 28 Şubat mı? 80’lerde gencecik çocukların yaşını büyüterek idam ettiler. Bir sağdan bir soldan astılar. Ama, artık bu millet böyle travmaları yaşamayacak, yaşatmayacağız” dedi.eskisehiryalcin3Son günlerde gündemde olan karargah haberleriyle ilgili de konuşan Yalçın, “Karargah medyası diye adı çıkanlar subaylar rahatsız gibi cümlelerle millete ayar vermeye milletin üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlar artık düşsünler bu milletin yakasından” şeklinde konuştu.

Karargah haberleriyle referandum öncesi manipülasyon yapılmaya çalışıldığını söyleyen Yalçın, “Paniklediler. Panikle saldırıyorlar. Saldıracaklarda. Çünkü statükolarını yitiriyorlar. Düşledikleri vesayet kabusları oldu. 15 Temmuz’da bu teşkilat ayağa kalktı, sahaya indi, tankın topun önünde durdu, darbecilerin kanlı heveslerini kursaklarında bıraktı. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye, uzanacak her el, karşısında Memur-Sen’in çelikten iradesini bulacaktır. Bu günde bu teşkilat ayakta, vesayete cansuyu olan Anayasa’yı değiştiriyor. 15 Temmuz gecesi darbecilere gereken cevabı dünyaya da gereken mesajı veren teşkilatımız, cuntacıların elini kolunu bağlamak için ‘Evet’ diyor, heyecanla 16 Nisan’ı bekliyor. 16 Nisan öncesi ise çıkıyor bir gazete ‘Karargah Rahatsız’ diyerek, halk oylamasını hedef alıyor. Toplum mühendisliği yaparak, sandığı vesayet altına almaya çalışıyor. Medya özgürlüğü adı altında devlet ile millet bütünleşmesini engellemeye gayret ediyor. ‘Karargah’ kelimesiyle bir cunta yapılanmasının olduğunu iddia ederek, sivil siyasetin icraatlarını engellemeye kalkışıyor. Medyamız adına utanç verici bir sahne. Bu sahnenin amacı darbe korkusuyla kaos meydana getirmektir. ‘Karargah Rahatsız’ demek psikolojik hareket, gri propaganda ve manipülasyondur. Bununla sonuna kadar yasal haklarımızı kullanarak mücadele edeceğiz” diye konuştu.

YANBAZ: BARİYERLERİ YIKARAK BUGÜNLERE GELDİK

Programda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, önemli açıklamalarda bulundu. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’in sendikacılık faaliyetine başladığında türlü zorluklarla karşılaştığını hatırlatan Yanbaz, “Birlerle ile başladığımızda mücadelemize burun kıvıranlar, ‘bir gülle bahar olmaz’ diyorlardı. Fakat asla şevkimiz kırılmadı, çalıştık çabaladık, ter akıttık; Bir’lerden, onbinlere, yüzbinlere, milyona ulaştık. Muhterem Necmettin Erbakan Hocamız ‘bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar’ demişti. Hamd olsun, bugün işte o baharı yaşıyoruz. Memur-Sen ve bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyonumuz ile heyecanımızı hiç yitirmeden heybeti ve bereketi büyüttük. Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütü olduk” dedi.

Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmasının altında büyük bir mücadelenin yattığını belirten Yanbaz, “Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik” diye konuştu.

GÜÇLÜ MEMUR-SEN İÇİN 1 MİLYON 111 BİN 111

Memur-Sen’in 1 milyon 111 bin 111 hedefinin önemine vurgu yapan Yanbaz “Önümüzdeki toplu sözleşme görüşmelerinde daha güçlü olabilmek için bu hedefe ulaşmamız ve hatta bu hedefi aşmamız elzemdir. Türkiye’nin en örgütlü gücü, gücünü daha da arttırmalıdır. Arttırmalıdır çünkü umudu bizim gayretimiz olan kardeşlerimiz var” şeklinde konuştu.

KARAMAN: MEMUR-SEN’E BÜYÜK ROL DÜŞÜYOR

Programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen İl Başkanı Muammer Karaman, Memur-Sen’i oluşturan değerlerin bu ülkenin hamurunda bulunan değerler olduğunu ifade ederek, “Bu ülkenin acıları bizim acımız oldu, bu ülkenin sevinci sevincimiz oldu. 80 milyon vatan evladını kardeşimiz bildik. Birlik ve beraberlik en büyük sorumluluğumuz oldu. Bu sebeple bizler bu ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde kilit rol oynayan bir teşkilatız. İnanıyorum ki 1 milyonu aşkın üyesiyle Memur-Sen bu ülkenin kalkınmasında büyük rol oynayacaktır. Önümüzdeki dönem toplu sözleşme masasında daha güçlü ve daha sağlam durabilmek için hedefimiz olan 1 milyon 111 bin 111 üye sayısına ulaşmak ve 16 Nisan’da yapacağımız halk oylamasında ülkemizin önünü açmak için canla başla çalışacağımıza söz verdiğimizi beyan etmek istiyorum” dedi.

ÜNLÜ: TÜRKİYE’NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU BİRLİK BURADA

Programda bir selamlama konuşması yapan Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Mustafa Dündar Ünlü ise son zamanlarda Türkiye’nin üzerinde büyük planların hayata geçirildiğini, bu planları bozmanın tek yolunun birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti. Dündar, “Türkiye terör örgütlerinin eş zamanlı saldırıları, ekonomik manipülasyonlar ve şer odaklarının içerdeki yandaşları ile bir süredir uğraşmakta. Her dönemin böyle sorunları olmuştur olacaktır da. Bu tip sorunların üstesinden gelebilmenin en iyi yolu milletçe kenetlenmek, birlikte olduğumuzu göstermektir. İşte Memur-Sen bu birlik ve beraberliği gösterdiği için çok önemli bir yere sahip. Ümit ediyorum ki Memur-Sen’in bu örnek duruşu diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olur. 16 Nisan’da sivil toplumun verdiği güçle yeni bir ufka yelken açacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans